1. Dzisiaj, (13.XI), taca na Caritas diecezjalną; a po Mszach Świętych puszka na Kościół prześladowany. Ks. Proboszcz głosi kazania misyjne w Samogoszczy.
  2. W środę (16.XI) Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, i nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00; w czwartek (17.XI) św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek (18.XI) wspomn. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy, męczennicy, patronki młodzieży żeńskiej.
  3. Za tydzień (20.XI), urocz. Jezusa Chrystusa, króla Wszechświata, kończąca rok kościelny; Zachęcam do odmówienia w domu z całą rodziną specjalnej modlitwy i aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana z naszej strony internetowej z zakładki modlitwy.
  4. Książka intencji mszalnych na 2023 r. dostępna w zakrystii i w kancelarii.
  5. Biskup dziękuje w liście Pasterskim na dzisiejszy Dzień Ubogich za zaangażowanie w dzieła pomocy Ukraińcom jak też potrzebującym naszym rodakom. Nasza Caritas diecezjalna prowadzi 17 placówek (Warsztaty Terapii Zajęciowej, Świetlice Środowiskowe, Centra Integracji Społecznej,  Zakłady Aktywności Zawodowej i Spółdzielnie Socjalne). Bezdomni mogą skorzystać z Mieszkań Wspieranych. Najnowszą inicjatywą naszej Caritas są „Śniadania Dobra”. Bóg zapłać I naszej Caritas (liczy 7 osób), na ręce p. Anny Tarkowskiej, za wytrwałą, wolontariacką pracę, Bóg zapłać też młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za posługę zbierania darów.
  6. Niecodzienną uroczystość, 90-lecia istnienia obchodzi Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza. Z tej racji zapraszam wszystkich nauczycieli i wychowawców oraz pracowników Szkoły, uczniów i absolwentów na Mszę Świętą dnia 17 listopada. O godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa za zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów, o godz. 17.45 zostanie przedstawiona historia tej placówki oświatowej o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta. Niech Bóg błogosławi. Uroczystości w szkole 18 XI.
  7. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Prorok” w ramach filmowych rekolekcji w Nove Kino Siedlce. Rzecz o bł. Prymasie Wyszyńskim, który chronił Kościół w Polsce i go rozwijał, będąc w stanie cichej wojny z władzami komunistycznymi, które zorganizowały akcję o kryptonimie „Prorok”. Zapraszamy 15 XI godz. 19.00 z wprowadzeniem ks. Mateusza Czubaka.
  8. Msza Święta za zmarłych pracowników Służby Zdrowia – par. Ducha Świętego, Niedziela 20.XI godz. 16.00, zaprasza ks. dr Piotr Pielak, Duszpasterz Służby Zdrowia.
  9. Bóg zapłać za ofiary przesłane na konto w wysokości 20 650 zł, od 12 VI 22r, do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2068 zł. Bóg zapłać.
  10. Echo Katolickie a w nim: Czym jest „lokalny patriotyzm” i jak go propagować?, Czyściec to nie fantastyczna kraina, co mówi o nim Ewangelia?, W więzieniu spędził 12 lat a dziś głosi rekolekcje. Zachęcamy do czytania.