1. Dzisiaj (13 sierpnia) przeżywamy 19 niedzielę zwykłą; zbiórka na tacę przeznaczona na cele budowlane. Modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców, Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Apel Pielgrzymki Duchowej o godz. 19.00 połączony z procesją fatimską ulicami naszego osiedla. Proszę o zabezpieczenie przemarszu. Po każdej Mszy Świętej dzisiaj nasza młodzież będzie rozprowadzała flagi narodowe oraz maryjne, konieczne na najbliższe święto 15.08.
  2. W poniedziałek (14 VIII) przeżywamy wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, dzień pamięci modlitewnej o poległych w obozach i więzieniach, odpust w parafii na Kazimierzowskiej o godz. 18.00; we wtorek (15 VIII) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy Świętych niedzielny, podczas każdej Mszy świętej będziemy błogosławić zioła i kwiaty, pierwociny płodów ziemi. Jest to również dzień odpustu w głównych sanktuariach diecezji – w Kodniu i w Leśnej Podlaskiej oraz dzień rocznicy Cudu nad Wisłą oraz dzień Wojska Polskiego – zapraszamy do udziału w miejskich obchodach tej uroczystości. w czwartek wspomn św. Jacka, kapłana, świeto patronalne ks. profesora Jacka Wojdy, Msza święta o godz. 7.00;
 • Za tydzień (20.08)
 • Trwa Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę Dzisiaj serdecznie zapraszamy na ostatni Apel Pielgrzymkowy na godzinę 19.00, Dziękuję jednocześnie wszystkim pielgrzymom duchowym, myślę, że za rok będziemy większym gronem i na 14 i 15 VIII pojedziemy do Częstochowy.

 

 1. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. W kancelarii i zakrystii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
 2. Bóg zapłać za ofiary na budowę, jeszcze spłatę należności: 30 zł z ul Żwirowej 2x, po 50 zł z ul. Januszewskiej, Śmiałej, Rakowieckiej, 70 z Południowej 2x, po 100 zł Zul. Balbinki, Jasnej, Kokosowej, Radzyńskiej, Dreszera i z Modrzewia, 150 zł z ul. Grabianowskiej, Radzyńskiej, po 200 zł z ul. Żwirowej, Morcinka, Grabianowskiej, oraz bezimienna czyli brat z rodziną na Mszę Świętą zamiast kwiatów na pogrzebie, po 300 zł z ul. Żwirowej 2x, 320 zł rodzina z ul. Miłej na tron pod Monstrancję, 400 zł zł z ul. Bajkowej, po 500 zł z ul. Jordana, Porazińskiej, Grabianowskiej, Bajkowej, 1000 zł z Opola Nowego, 3500 zł z Modrzewia. Bóg zapłąć.
 3. Pielgrzymów do Sandomierza i Komańczy (29-31.08) proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości min. 100 zł.
 4. Festyn parafialny odbędzie się 26 sierpnia w godzinach 10-15. Prosimy o przynoszenie fantów jako ekwiwalent cegiełek na budowę, aby każdy mógł coś wygrać. Tego samego dnia organizujemy pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej dla braci i sióstr z Kółek Różańcowych, zachęcam do wyjazdu szczególnie tych, którzy nie będą bezpośrednio zaangażowani w festyn parafialny.
 5. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu prowadzoną przez naszą Caritas. Zachęcamy, aby rodzina odebrała pusty tornister w zakrystii, który należy zapełnić potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze) i zwrócić w terminie nieprzekraczalnym do 19 sierpnia.
 6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach uwaga przesunięcie o 3 dni: 13-20 stycznia 2018. Osoby, które się zapisały, proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości 1000 zł i podanie odpowiednich danych: m.in. Peselu i ksero Paszportu. Ostateczny termin zaliczki do końca sierpnia.
 7. Zaprzyjaźniona parafia Makarówka organizuje w dniach 15-16 września (pt-sob) pielgrzymkę do Lichenia (Warszawy, Niepokalanowa), obiadokolacja i śniadanie, 150 zł lub mniej przy komplecie; Tel: Ks. Andrzej Wolanian 604274443 lub zapis w zakrystii.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Kacper Skup, kaw. zam. ul. Grabianowska, par. tut., i Ewa Weronika Demidziuk, panna zam. Horoszki Duże, tamtej że parafii, diec. drohiczyńskiej, zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 9. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” a w nim: Zachęcamy do czytania.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Barbara Choińska, l. 83, z ul. Radzyńskiej i śp. Zofia Księżopolska (l.70) z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.