1. Dzisiaj (13.VI), XI niedz zw., jest sprawowana Msza za Dobrodziejów i Ofiarodawców; taca na cele budowlane; nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00 przy figurce na Bajkowej, albo w kaplicy, jeśli będzie padało.
 2. W powiedz. Wspomn. bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; w czwartek św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę przez cały dzień, a o godz. 17.40 nabożeństwo szkaplerzne.
 4. Za tydzień (20.VI), puszka na KUL; niedziela kazań katechizmowych; rozpoczyna się obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej dla wszystkich, ponieważ księża biskupi znieśli dyspensę. Ograniczamy transmisję do Mszy Świętej, o godz. 10.30 i 18.00.
 5. Dziękuję, Bóg zapłać: p. Krystynie Siwiec, która przez wiele lat zbierała, suszyła i przygotowywała kwiatki i koszyczki na procesje. Niech Bóg obdarza zdrowiem. Panom noszącym baldachim, chorągwie feretrony, sypiącym kwiatki, chłopcom od różańca i wszystkim, którzy uczcili Najświętszy Sakrament, podczas oktawy Bożego Ciała.
 6. W sobotę ks. Biskup Grzegorz udzieli Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii o godz. 15.00 i 16.30: trwa nowenna do Ducha Świętego z obowiązkowym udziałem kandydatów. Polecam modlitwie wspólnoty parafialnej tę młodzież i ich rodziny, aby przejęli dziedzictwo wiary w Chrystusa i kierowali się jej siłą, także dzieci, które w sobotę przystąpią do I Komunii Świętej.
 7. Ostatnia przed wakacjami tura katechez chrzcielnych odbędzie się: 19.VI o godz. 19.00 i 20.VI o godz. 16.30.
 8. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek i  sobotę.
 9. Rekolekcje na temat jak rozpoznać czego ode mnie pragnie Bóg dla uczniów kl. 8, szkoły średniej i studentów odbędą się od 25.VI godz. 13.00 do 27.VI godz. 13.30 w WSD w Opolu Nowym. Zgł do 20.VI
 10. Zapisy dzieci do I Komunii Świętej w przyszłym roku, do końca czerwca br. u ks. Przemysława. Informacje na stronie www. i w zakrystii oraz kancelarii.
 11. znawia godziny otwarcia nasza biblioteka parafialna: w czwartki od godz. 16.30-17.30; niedziele od po Mszy Świętej dla dzieci do godz. 12.00.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Andrzej Wrzecionkowski, kaw. z par. św. Wojciecha w Warszawie i Katarzyna Czajka, panna z par tut., zapow. III; Dominik Grontkowski, kaw. Z par. św. Katarzyny w Małaszewiczach i Martyna Anna Chryć, panna z par. tut., zapow. III; Klaudia Norwa, panna z par. tut., i Tomasz Ejchler, kaw. z par Bożego Ciała w Siedlcach zapow III; Kamil Łukasz Chojecki, kaw i Małgorzata Wołoch, panna oboje par. tut., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 13. Wielkimi krokami zbliża się 41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Spotkanie modlitewno-integracyjne grupy 3, odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca br. Rozpocznie je msza święta o godz. 16.00 w parafii Ducha Świętego, sprawowana w intencji pielgrzymów z grupy 3 i ich rodzin. Po mszy spotkanie integracyjne przy ognisku obok Gminnego Ośrodka Kultury w Białkach k. Siedlec.
  Na spotkanie zapraszamy pielgrzymów fizycznych, duchowych i tych którzy
  w tym roku chcieli by dołączyć do „Trójeczki” w drodze na Jasną Górę do Maryi.
  Ks. Radosław Piotrowski – przewodnik gr. 3.
 14. Echo Katolickie a w nim: sylwetki 10 neoprezbiterów, czy proroctwo fatimskie już się wypełniło?, nieustanne epatowanie skandalami niszczące nasze społeczeństwo; jak zacząć modlić się dojrzale? – Zachęcamy do czytania;
 15. Za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 16. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.