1. Dzisiaj (13 IX) XXIV niedz. zwykła; Dzień Fatimski, nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy Świętej wieczorowej (ok. 18.45) po placu kościelnym – proszę przynieść świece. Taca budowlana. Po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie wstępne dla dzieci i młodzieży młodszej na temat spotkań Oazowych dla nich, które odbywałyby się w naszej parafii.
 2. Dzisiaj (13.IX) w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, którego hasłem jest wezwanie „Budujmy więzi”. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Podobnie jak roślina potrzebuje światła i ciepła dla swego rozwoju, tak człowiek miłości.” (Jan Paweł II, Anioł Pański, 26 grudnia 1982). Forum Nauczycieli Rodziców i Wychowawców dnia 19 IX w Katolickiej Szkole Podstawowej na ul Sokołowskiej. Info na tablicy ogłoszeń.
 3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – zadbajmy o krzyże na posesjach i w naszych mieszkaniach. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Przez cały dzień będzie w kaplicy wystawiony Krzyż Święty, ponieważ w większości nie byliśmy w Wielki Piątek z powodu zarazy, więc przyjdźmy i przez ukłon i adorację oddajmy cześć znakowi naszej wiary i zbawienia w Chrystusie wtedy także będzie można złożyć ofiary na Ziemię Świętą; we wtorek wspomn. NMP Bolesnej; w środę świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu (Można wpisywać się na listy godzinowe do Adoracji – osoby już chodzące i nowe) a po wieczorowej Eucharystii nabożeństwo szkaplerzne; w czwartek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa; w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;
 4. Otoczmy modlitwą dzieci, które przyjmą przyjęły i przyjmą I Komunię Świętą w sobotę o godz. 11.00 oraz ich rodziny o wiarę i miłość w rodzinie.
 5. Za tydzień (20.IX) XXV niedz. zwykła. Puszka na cele charytatywne dla ubogich zbierana przez Caritas Parafialną.
 6. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek na stałe (zmiana planu lekcji) i w piątek ( z powodu spowiedzi przed I Komunią św.);  od wtorku do piątku od 16.30 do 17.30; w sobotę od 8.00 do 9.00.
 7. Intencje na nowy rok będzie można wpisywać od października w kancelarii a od listopada w zakrystii.
 8. W piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na Festiwal Hosanna, szczególnie młodych, informacje w Internecie i w Echu Katolickim.
 9. Zachęcamy do wyjazdu do Kodnia na całodzienne skupienie wszystkich chętnych, a szczególnie Apostolat Złotej Róży. Wyjazd sobota, cena ok. 40 zł (zależna od ilości), z parkingu o godz. 7.40. Zapisy w zakrystii.
 10. Biskup Siedlecki Kazimierza Gurda kieruje zaproszenie do udziału w I Spotkaniu Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej, które odbędzie się dnia 22 września o godz. 10.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Kotuniu. Następnie o godz. 11.15 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach konferencja i koncert. Informacje i zapisy na stronie naszej diecezji.
 11. Do poniedziałku 21 IX można przynosić na plebanię plastikowe korki od butelek, które przekażemy na cele charytatywne.
 12. Bóg zapłać za ofiary indywidualne z 2 tygodni: 4100 i z ostatniej tacy budowlanej, sierpniowej: 4564zł. Bóg zapłać. Opłacamy stopniowo projekty kościoła.
 13. Spotkanie prawników 20 IX o godz. 17.00 Bursa św. Stanisława Kostki.
 14. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy a w nim: artykuł o ks. Denickim, Szukać i wychodzić do ludzi; który u nas gościł, o podejściu do katechezy w szkole i dlaczego wypisywanie dziecka z religii jest grzechem ciężkim.
 15. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Marcin Nurzyński kaw. Z par. tut. i Joanna Orzyłowska, panna z par. św. Stanisława w Zbuczynie, zapow. II; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 16. Przez wrzesień trwają prace odrobaczania trawnika tzw. łezki. Prosimy o cierpliwość.
 17. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom niech Bóg błogosławi.