1. Dzisiaj (13.03), II niedz Wielkiego Postu; Niedziela Ad Gentes – misyjna, zbiórka do puszek po Mszach Świętych. 9 rocznica wyboru Papieża Franciszka; Dzieci z klas III SP przed I Komunią Świętą: Msza Święta o godz. 12.00 i spotkanie.
 2. „Dziś jednoczymy się w modlitwie z 1800 misjonarkami i misjonarzami z Polski, głoszącymi orędzie ewangeliczne w 99 krajach misyjnych. Nasza modlitwa za misje uświadamia całemu Kościołowi, że są one dziełem Bożym, nie ludzkim. Stąd wzywamy Bożej pomocy i błogosławieństwa dla wszystkich przedsięwzięć misyjnych oraz prosimy Chrystusa, by strzegł misjonarzy od zła i zachował ich w swej łasce. Zwracam się z prośbą do dzieci i młodzieży, aby wzrastali w pragnieniu poznawania świata misji i odkrywania piękna bycia misjonarzami Chrystusa, zwłaszcza wśród rówieśników. Serdecznie zachęcam dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w ogólnopolskim Konkursie „Mój szkolny kolega z misji”, prowadzonym przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jan Piotrowski
 3. Krąg Biblijny w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 (ok. 18.40).
 4. W sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy do modlitwy w rodzinie przez wstawiennictwo św. Józefa. Chętnych na wyjazd do sanktuarium do Szpaków na nowennę we wtorek, godz. 18.00 spod plebanii, proszę o zgłoszenia do poniedziałku.
 5. Za tydzień (20.03), III niedz. Wielkiego Postu; po sumie I dzień nowenny do sługi Bożej Pauliny Jaricot przed beatyfikacją; Taca na cele budowlane.
 6. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży (najbliższą poprowadzi Diakonia Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji) Zbiórka na kwiaty do Grobu Bożego po każdej Drodze krzyżowej. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 1-3 kwietnia, poprowadzi je pracujący na wschodzie Ks. Jarosław Mitrzak.
 7. Około 10 rodzin z naszej parafii przyjęło Ukraińców pod swój dach, Bóg zapłać. Zapraszam te osoby na krótkie spotkanie w środę po Mszy Świętej(ok. 18.50) Proszę o zgłoszenie do zakrystii faktu przyjęcia, lub zmian w tym zakresie. Parafia także otworzyła swoją salkę na krótkotrwały pobyt, mamy takie możliwości. Także dziękuję za wszelkie złożone na ich rzecz dary. Dawajmy wobec przybyszów świadectwo nie tylko miłości, ale naszej wiary i modlitwy, oraz miłości i jedności w naszych rodzinach. Zapraszamy Ukraińców katolików i grekokatolików do kaplicy na nabożeństwa.
 8. Podsumowanie duchowe kolędy: konieczność czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła, a nie tylko pobytu na Mszy Świętej; zadbać wcześniej o ciężko chorych, aby skorzystali z sakramentu chorych i Komunii Świętej; zapraszamy przyprowadzajcie dzieci chore i z problemami, abyśmy się nad nimi modlili; zrealizowaliśmy częstsze transmisje internetowe Mszy Świętych; ludzie starsi mają wyrażać wolę pogrzebu katolickiego przed swoimi dziećmi, przy tej okazji istnieje konieczność przypomnienia sposobu towarzyszenia z wiarą umierającym; konieczność codziennej modlitwy w życiu chrześcijańskim; jeśli ktoś musi skorzystać częściej z transmisji internetowych (np. Choroba), powinien zadbać o sakrament Eucharystii; dbajmy abyśmy nikogo nie czynili gorszym przez nasze życie, ale lepszym; konieczność odbudowania relacji dzieci z rodzinami: mniej telefonu więcej ciszy i rozmowy na żywo; z powodu wojny nie chodźmy w grzechu ciężkim.
 9. Kancelaria nieczynna w poniedziałek i w piątek.
 10. Można się zapisywać w zakrystii na Kongres Różańcowy do Gończyc jeszcze do środy włącznie. Wyjazd w sobotę (19 III) o godz. 7.30.
 11. Trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne od 7 marca, godz. 18.00 w par. św. Stanisława przez kolejne 8 poniedziałków (plakat). Jeszcze jutro można dołączyć.
 12. Zachęcam do wybrania się rodzinnego na film „Cud Guadelupe” – porusza nawet niewierzącego (plakat).
 13. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00 każdego dnia oprócz niedziel i modlitwy o nawrócenie Rosji i wszystkich ludzi złej woli, nas samych oraz pokój na ziemi. Proszę chętnych z Kół Różańcowych o prowadzenia Różańca od godz. 17.20
 14. Echo Katolickie a w nim: Zachęcamy do czytania.
 15. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej Robert Sobich, kawaler z Puław, par. św. brata Alberta i Magdalena Sochaj, panna z par tut., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 16. W piątek rocznica śmierci śp. Ks Stefana Kornasa, budowniczego kościoła Ducha Świętego, za niego, za wszystkich, którzy polegli, i zginęli w tej wojnie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.