1. Dzisiaj (12.XII) trzecia niedziela Adwentu (tzw. Gaudete – różowa), taca budowlana. Przesunięty Marsz Pokutny Krucjaty za Ojczyznę – info. Plakat.
  1. w poniedziałek (13.XII) wspomn. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  2. we wtorek (14.XI) św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła; Wyjątkowo Krąg Biblijny po Mszy Świętej wieczornej.
  3. w środę (15.XII) wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień; zaczynają się tzw. Suche Dni, czyli dni umartwienia, jałmużny i troski o potrzebujących; Nabożeństwo Szkaplerzne po Mszy Świętej wieczornej – zapraszamy.
  4. w piątek (17.XII) rozpoczynają się dni bezpośredniego przygotow. do Urocz. Narodzenia Pańskiego.
 2. Za tydzień  (19.XII) czwarta niedziela Adwentu,
 3. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o sprawny przebieg rekolekcji: księżom wikariuszom, naszej obsłudze kościelnej oraz dbającym o stół plebanijny i tym, którzy ofiarowali ciasta. Bóg zapłać.
 4. Kandydaci do bierzmowania z klas 7 i 8 oraz ich rodzice: zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 dnia19 XII i na spotkanie.
 5. Chorzy onkologicznie zaproszeni są na Mszę Świętą dnia 19.XII o godz. 16.00.
 6. Uwaga przygotowujący się do I Spowiedzi i Komunii Świętej: najbliższe spotkania: 17.XII (piątek) godz. 19.00 sami ojcowie (bez dzieci); 18.XII godz. 19.00 same matki (bez dzieci)
 7. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w środę i sobotę o godzinie 6.30. Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 8. Pozostały jeszcze kalendarze adwentowe dla dzieci, mogą odebrać je przed kaplicą.
 9. Najbliższe katechezy chrzcielne 18 i 19 XII o godz. 19.00.
 10. 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego wypada 13 XII, proponuję, abyśmy tego dnia zapalili gromnicę, zgromadzili się całą rodziną i odmówili modlitwę różańcową w intencji zachowania pokoju oraz wyzwolenia od wszelkich zniewoleń.
 11. Przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń zapraszam na krótką naradę w sprawie Kolędy w środę po Mszy Świętej wieczornej.
 12. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586.
 13. Bezpłatne porady prawne we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
 14. Paczki Rodzina-rodzinie prosimy o przyniesienie najpóźniej do przyszłej niedzieli (19.XII); Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i można je przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii. Bóg zapłać za wielkie serce tym, którzy już przynieśli różne produkty dla potrzebujących. Przed kaplicą świece Caritas po 10, 15, 20 i 30 zł Opłatki dostępne po Mszach Świętych w niedziele, w zakrystii oraz kancelarii. Zatroszczmy się o starszych i niepełnosprawnych sąsiadów, aby im zanieść. Opłatki ze sklepu są niepoświęcone. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci
 15. Echo Katolickie a w nim: Jak uniknąć sekciarskiej interpretacji Pisma Świętego w cyklu: Weź i czytaj! W Kościele czuliśmy się naprawdę wolni – mówią działacze opozycji antykomunistycznej z regionu – ocena stanu wojennego po 40 latach. Zachęcamy do czytania.
 16. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Irena Krasko, l. 90, z os. Dreszera oraz śp. Janina Gochnio, l. 87, z ul. Żwirowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.