1. Dzisiaj (12.VI) uroczystość Najświętszej Trójcy. Niedziela wdzięczności Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Taca budowlana. Koniec okresu spowiedzi wielkanocnej. Nawiedzenie obrazu MB Różańcowej na ul. Żwirowej (od początku) rozpoczyna się podczas Mszy Świętej o godz. 12.00.
 2. w poniedziałek wspomn. św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra Kościoła. Nabożeństwo fatimskie w intencji przebłagania za grzechy oraz uproszenia pokoju po Mszy Świętej wieczornej.
 3. we wtorek wspomn. bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
 4. w środę nie będzie całodziennej Adoracji, poświęćmy ten czas na przygotowanie dekoracji w oknach oraz naszych posesji i ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do MB Szkaplerznej.
 • W czwartek (16. VI) urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), procesja po Mszy Świętej o godz. 9.00. Pozostałe Msze Święte: godz. 7.00, po procesji (po godz. 11.15), i o 18.00. Miejsca ołtarzy jak w tamtym roku: koło państwa Szczygłów (odpowiedzialna ul. Grabianowska); k. państwa Plichtów (odpowiedzialna ul. Południowa); przy kapliczce na Bajkowej (odpowiedzialna ul. Bajkowa); na ul. Zielonej k. państwa Potiopa (odpowiedzialna ul. Jasna i Zielona). Plansze na plebanii. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów oraz religijne ozdobienie okien na trasie procesji, dzieci kl. III i IV w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków a chłopców do niesienia różańca. Służbę porządkową do zabezpieczenia procesji. Jak zwykłe w Boże Ciało serdecznie zapraszamy wieczorem na koncert-uwielbeinie Boga: Siedlce dla Jezusa całe rodziny na godz. 19.00, na parking przy kościele św. Józefa, prosimy wziąć ze sobą krzesełka do siedzenia.
 1. w piatek wspomn. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. Za tydzień (19.VI) XII niedz. zwykła, puszka na KUL.
 3. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w czerwcu 25-26 VI o godz. 16.30.
 4. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek, środę i czwartek.
 5. Trwają nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, sprawowane po Mszy Świętej wieczornej, zachęcam do odmawiania litanii także i w domu, oraz w niedziele przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 6. W związku ze zmianami księży Przemysława i Mariusza, Msza Święta w ich intencji i ognisko pożegnalne odbędzie się 25 VI o godz. 18.00. Jestem wdzięczny Bogu za ich osoby i za pracę, którą wykonali w naszej parafii. Zapraszam serdecznie parafian.
 7. Rekolekcje na temat jak rozpoznać, czego ode mnie pragnie Bóg dla uczniów kl. 8, szkoły średniej i studentów odbędą się od 24.VI godz. 13.00 do 26.VI godz. 13.30 w WSD w Opolu Nowym. Zgłoszenia do 18.VI do księży.
 8. Serdeczne zaproszenie od ks. biskupa Kazimierza na diecezjalne spotkanie młodzieży – „Jerycho Młodych”. To okazja do wspólnego spotkania, ale także do modlitwy i pogłębienia swojej więzi z Bogiem. Odbędzie się ono w sanktuarium maryjnym w Woli Gułowskiej, w piątek i sobotę – 17 i 18 czerwca. Spotkanie przed wyjazdem jutro (13.VI) o godz. 18.45.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary indywidualne w ciągu ostatnich 5 miesięcy: przelane na konto w kwocie 23000 zł.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Sadło, kaw. z par. św. Józefa w Siedlcach oraz Marlena Weronika Jastrzębska, panna z par. tut., zapow. III. Bartłomiej Chryć, kaw. i Klaudia Pawłowska, panna oboje par. tut., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 11. Zaproszenie na film Żywy w ramach rekolekcji filmowych, kieruje do nas Nove Kino Siedlce. Seans 14 VI o godz. 19.00 z katechezą wprowadzającą ks. Mateusza.
 12. W Echu katolickim (nr 1400): Sylwetki 4 nowo wyświęconych księży. O niekonsekwencji niektórych środowisk linczujących duchownych i jednocześnie promujących pedopornografię, O nowym przedmiocie w szkołach – historia i teraźniejszość. Zachęcamy do czytania.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.