1. Dzisiaj ((11.XII), trzecia niedziela Adwentu (tzw. Gaudete – Radości; różowa), taca budowlana (zrealizowaliśmy inwestycję fotowoltaiki z magazynem energii, na sumę 85 tyś zł, po rozliczeniach będzie to 70 tysięcy, pozwoli nam ona funkcjonować taniej); zbiórka do puszek na potrzebujących zbierana przez Caritas Parafialną po mszach; Osoby, które zgłosiły chęć przystąpienia do Żywego Różańca (w tym za dzieci) i chętnych proszone są o obecność w przyszłą niedzielę (11.XII) o godz. 12.00. Dzieci i rodziców kl. I i II zapraszam w niedzielę (11.XII): Msza Święta o godz. 12.00 i spotkanie.
 2. Od dzisiaj rozpoczynają się tzw. Suche Dni (pewnego wyrzeczenia w intencji życia chrześcijańskiego rodzin),
 3. W poniedziałek(12.XII) zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 18.45, to także wspomn. NMP z Guadelupe.
  1. We wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Rocznica Stanu Wojennego, ks. Biskup Kazimierz o 18.00 bedzie przewodniczył Mszy Świętej w parafia Katedra- Siedlce w intencji ofiar tego okresu oraz utrzymania wolności.
  2. W środę (14.XII) św. Jana od Krzyża; nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00
  3. W sobotę (17.XII) rozpoczynają się dni bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, zapraszamy do uczestniczenia w codziennej Eucharystii oraz czytania Pisma Świętego w domach.
 4. Za tydzień (18.XII), IV niedz. Adwentu.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji: obsłudze kościelnej, lektorom i psałterzystom, ministrantom oraz wszystkim, którzy przynieśli dary na stół plebanijny dla spowiedników. Bóg zapłać też ofiarodawcy ornatu bł. ss. Męczenniczek z Nowogródka oraz Siostrom Karmelitankom, które go uszyły.
 6. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 7. W piątki zapraszamy na wspólne czuwanie w postaci Nieszporów z Liturgii Godzin, godz. 19.30 w kaplicy
 8. Bezpłatne porady prawnika we wtorek (13.XII) od 17.00 do 18.00 na salkach nad kaplicą Organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, zostały jeszcze 3 zgłoszenia. Paczki przynosimy do 18.XII; a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii.
 9. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie
 10. Świece Caritas Polska po 10, 15, 20 i 30 zł
 11. Młodzieżowy Wolontariat działający przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach przygotowuje świąteczny transport humanitarny na Ukrainę. W związku z tym wolontariusze zwracają się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie tej inicjatywy i przekazywanie darów, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia dotrą do miejscowości Czortków na Ukaranie, skąd zostaną przekazane dalej na wschód, również na linię frontu i trafią do walczących ukraińskich żołnierzy. Zbierana jest żywność, słodycze, kosmetyki, środki czystości, latarki, baterie, powerbanki, ubrania (kurtki zimowe, polary, skarpety, nowa bielizna osobistą i termiczną oraz czapki i rękawiczki). Dary można składać w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach, ul. Brzeska 37 (dawna kaplica par. Ducha Świętego) od środy 14 grudnia do soboty 17 grudnia w godz. 16.00-19.00 (wejście od strony parkingu przy kościele). Istnieje możliwość wsparcia finansowego prowadzonej zbiórki. Środki można przekazać w tym samym miejscu, co dary. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych towarów i dołączone do świątecznego transportu
 12. Echo Katolickie a w nim: Nie jest za późno, żeby przeżyć swój Adwent, nawet jeśli przespało się jego pierwsze tygodnie. Wizerunek Maryi z Guadalupe to jeden z najbardziej tajemniczych obrazów. Nie został namalowany ludzką rękę, o czym świadczą dowody naukowe. Dawniej to było ludobójstwo, dziś mówi się, że to prawo człowieka. Stoimy na progu kolejnej ostrej dyskusji – tym razem dotyczącej eutanazji. Zachęcamy do czytania.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, kolejarzom niech Bóg błogosławi.