1. Dzisiaj (11.X), Niedziela Seminaryjna, gdzie ofiarą na tacę wesprzemy nasze Wyższe Seminarium Duchowne im. Św. Jana Pawła II. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Fundacji Nowego Tysiąclecia (kościół św. Józefa) a o 19.00 koncert Magdy Steczkowskiej „Moja podróż śladami Jana Pawła II”, sala pod kościołem św. Józefa, wstęp wolny – organizuje nasza parafia. Liczenie wiernych – spokojnie się rozchodźmy.

– Uczniowie z klas 8 i 7, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie do bierzmowania są zaproszeni wraz z rodzicami na Eucharystię dzisiaj (11.X) o godzinie 18.00 Obecność obowiązkowa.

 1. W poniedziałek – Krąg Biblijny o godz. 19.00 w kaplicy; We wtorek bł. Honorata Koźmińskiego; we wtorek (13.X) nabożeństwo fatimskie, zgromadźmy się na Różaniec, z zapalonymi świecami o godz. 17.15przed kaplicą, we wtorek także rozpoczynamy Nowennę do św. Jana Pawła II – po Mszach świętych o godz. 18.00 – to w naszej parafii czas łaski, dlatego korzystajmy, przychodźmy, piszmy intencje, które będą czytane. -w środę wspomn. Marii Małgorzaty Alacoque, w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła; w piątek św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę św. Ignacego, bpa i męczennika.
 2. Za tydzień (18.X), serdecznie zapraszamy na Odpust parafialny o godz. 12.00, Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. dziekan Dariusz Mioduszewski a kazanie wygłosi ks. Piotr Pielak, kapelan siedleckiego hospicjum. Proszę na procesję 18 X przygotować feretrony, chorągwie, zespoły sypiące kwiatki, dziewczyny ze starszych klas do poduszeczek czy chorągwi oraz chłopców niosących różaniec, także ekipę baldachimu. To także dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia. Taca budowlana. Po Mszach Świętych puszka na studia dla zdolnej a uboższej młodzieży z Fundacji Nowego Tysiąclecia.
 3. Trwają nabożeństwa Różańcowe, każdego dnia o godz. 17.15. Jeśli nie możemy być w kaplicy, zobowiązuje rodziców w sumieniu do odmawiania choć dziesiątki różańca w domu, wg prośby Maryi.
 4. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek, od wtorku do piątku od 16.30 do 17.30; w sobotę od 8.00 do 9.00.
 5. Ksiądz Mariusz wraz z młodzieżą z naszej parafii pragnie zaprosić wszystkich młodych (uczniów klas 8 oraz uczniów szkoły ponadpodstawowej) do włączenia się we wspólnotę młodzieżową. Inauguracja w piątek, 16.X na Mszy o 18. Warto włączyć się w pogłębianie wiary, w dalszą formację oraz po prostu dobre przeżycie młodości. Rodziców prosimy, by zachęcili swoje dzieci.
 6. Weszliśmy w strefę żółtą – przypomnienie, o maseczkach, stojący na zewnątrz mogą ich nie mieć tylko, zachowują odległości, nie ma ograniczeń ilościowych na terenie kaplicy ani placu. Wzmacniajmy odporność organizmów.
 7. Bóg zapłać za ofiary: Rodzicom Dzieci Rocznicowych za piękną różową stułę; a bierzmowanych za 3 stuły fioletowe.
 8. Trwa nawiedzenie obrazuMB Różańcowej, ok. 12-13 X przejdzie on do bloku Hozera I. W związku zakończeniem pobytu na tym osiedlu proszę, aby ci którzy jeszcze pragną go przyjąć zgłosili się do p. Danuty.
 9. Najbliższe katechezy chrzcielne 17 X godz. 19.00 i 18 X godz. 16.30, proszę wziąć pod uwagę, że podczas Adwentu nie ma tradycji udzielania sakramentu Chrztu Świętego.
 10. Biblioteka od tego tygodnia czynna w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.30 do godz. 12.00 i w czwartki od 16.30 do 17.30 Dzisiaj (11.X) nieczynna.
 11. Porady prawne bezpłatnie w każdy II wtorek miesiąca w godz. 17.00- 18.00 a wiec dnia 13 stycznia na salkach nad kaplicą.
 12. Dzieci z klas II SP, zapraszam z rodzicami na spotkanie i różaniec dnia 20 X na godz. 17.00. Obowiązkowo.
 13. Rozpoczęły się spotkania formacyjne Oazy. Kolejne spotkanie w naszej parafii w najbliższą sobotę 17.X o godz. 11.15 zapraszamy chłopców i dziewczynki.
 14. Nabór do scholi sobota godz. 16.30. Zachęcamy.
 15. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Łaski, kaw. Zam. ul. Radzyńska i par. tut., i Sylwia Przeździak, panna z par. MB Anielskiej w Dziewulach, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 16. Intencje na kolejny rok będzie można wpisywać już w kancelarii a od listopada w zakrystii.
 17. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy. W nim m.in. jak oprzeć się działającej sekularyzacji?

Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom niech Bóg błogosławi.