1. Dzisiaj (11.VII), XV niedz zw., taca budowlana;
 2. Trwa nowenna przed wspomnieniem MB Szkaplerznej, która jest odmawiana po Mszy Świętej o godz. 18.00: jest to przygotowanie dla tych, którzy 16 lipca (piątek), we wspomn. NMP z Góry Karmel, zechcą założyć Szkaplerz Święty w naszej kaplicy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. (Szkaplerze będzie można nabyć przede Mszą). Tego dnia odnowimy też nasze przyrzeczenia szkaplerzne.
 3. Ponadto, w poniedziałek wspomn. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; we wtorek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, jest to jednocześnie dzień fatimski: Różaniec fatimski w kaplicy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w czwartek św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła. Lipiec to miesiąc poświęcony Krwi Chrystusa Pana – litanię w piątki po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę przez cały dzień – zapraszamy.
 5. Za tydzień (18.VII), XVI niedz. zw.,
 6. Dzisiaj reklamujemy książkę „Pedagogika” do wypożyczenia w bibliotece po Mszy Świętej o godz. 10.30 i do nabycia w zakrystii. Jak z wychowania uczynić pedagogię Bożą, jakie środki zaradcze podjąćprzy dojrzewających?
 7. Kancelaria w systemie wakacyjnym: pon. – nieczynna, wt. Czw. – sob. – 8.00-9.00; środa – 16.00-17.00.
 8. Zapraszamy na „Wakacje z Bogiem” czyli adresowany do dzieci ze szkoły podstawowej i średniej wakacyjny cykl półkolonii organizowanych przy naszej parafii. Odbędą się one w terminie 12-16 lipca. W programie: w ramach kina plenerowego film pt. War room – Siła Modlitwy, wspólna modlitwa i zabawa, wycieczka rowerowa oraz wizyta w parku trampolin. Rodziców dzieci, które chciałyby uczestniczyć w półkoloniach prosimy by dziś dokonać osobiście zapisu w zakrystii. Pierwszym punktem półkolonii jest rodzinne oglądanie filmu w poniedziałek o godzinie 20.30 na terenie parafii. We wtorek zapraszamy na godzinę 10.00 na wycieczkę rowerową (zbiórka na placu parafialnym). Prośmy o sprawdzenie stanu technicznego rowerów. Jeszcze raz prosimy o dokonanie dzisiaj zapisów w zakrystii. Więcej informacji
 9. Zaproszenie na rodzinną niedzielę w Budziszynie, 18 VII, początek Msza Święta godz. 11.00
 10. Apostolat Złotej Róży organizuje: A) Jerycho modlitwy przezywane w domach od piątku (16.VII) 12.00 do soboty godz. 12.00 jako Uwielbienie Pana Boga i modlitwę o powołania.
 11. B) Całonocne czuwanie w Wili Gułowskiej: wyjazd w czwartek o godz. 17.30 z naszego parkingu, powrót nad ranem cena 25 zł; zgłoszenia w zakrystii lub na tel. parafialny: 798 368 503
 12. Zapraszamy na II pielgrzymkę Teściów i dziadków do Parczewa, Sanktuarium MB Królowej Rodzin; konferencja „Jak się narodzić będąc starszym”, Jedźmy indywidualnie, 25 lipca początek. Godz. 10.30.
 13. Dzisiaj (11.VII) MB Różańcowa rozpoczyna nawiedzenie rodzin na ul. Południowej (od Łukowskiej). a następnie: Zielnej, i przyległe ul. Tzw. Kwiatowe, kończąc Tulipanową. Dziękuję radnym parafialnym za organizację nawiedzenia oraz proszę kolejnych o zorganizowanie przybycia Matki Bożej do naszych domów.
 14. Możliwość głoszenia Ewangelii i pracy po studiach magisterskich niestacjonarnych i podyplomowych teologiczno-katechetycznych w Instytucie Teologicznym w Siedlcach.
 15. Zapowiedzi: Marcin Zdunek, kawaler par. tut i Anna Chojecka panna, z par. katedralnej w Siedlcach zap. II; Robert Joński, kaw. z par. tut., i Łucja Ryńska, panna z par. Ducha Świętego w Siedlcach, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy nimi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 16. Echo Katolickie a w nim: odnowa serca poprzez lekturę Psalmów; Jak nie zobojętnieć na zło; Wskazania Prymasa Wyszyńskiego dla współczesnego Kościoła. Zachęcamy do czytania.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi. Polecam modlitwie parafian sprawę zatwierdzenia projektu naszego kościoła przez Kurię i Miasto.