1. Dzisiaj (11. IX), niedziela wdzięczności dobrodziejom i ofiarodawcom, taca na cele budowlane. Nasz parafianin: oblat Jakub Król, złożył śluby wieczyste jako brat w zgromadzeniu dnia 8.IX w Obrze. W naszej kaplicy odnowienie ślubów dzisiaj (11 IX) o godz. 10.30 z rozdanie obrazków dla dzieci. Prosimy o modlitwę w intencji brata Jakuba.
 2. W poniedziałek wspomn. Najśw. Imienia Maryi (Święto ustanowione jako wdzięczność przed powstrzymaniem nawały islamskiej).; we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa; Dzień Fatimski m – Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18.00 (ok. 18.40); w środę (14. IX) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek (15 IX) wspomn. MB Bolesneji; w piątek wspomn. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 3. Na niedzielę (18. IX), prosimy aby dzieci przygotowały dowolna pracę o św. Stanisławie Kostce i przyniosły ją. Jeśli będzie to grafika, niech zawiera myśl o świętym. Po Mszach świętych puszka na ubogich zbierana przez Caritas parafialną.
 4. Uwaga uczniowie klas 7 i 8 pragnący przystąpić do Sakramentu Bierzmowania: spotkanie obowiązkowo z rodzicami dnia 18 IX godz. 18.00 Eucharystia oraz rozpoczęcie formacji.
 5. Zbiórka ministrantów w sobotę godz. 9.00, mogą dołączyć także nowi chętni do posługi z kl. IV i V.
 6. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), 14 września,
  w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę.
  Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność
  i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Proszę, aby tego dnia Koła Różańcowe I wszyscy ludzie dobrej woli odmówili Różaniec w kaplicy o godz. 17.15.
 7. Kancelaria w porządku zwykłym, tzn:. nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w 16.30 do 17.30, oprócz soboty, gdy będzie czynna od 8.00 – 9.00.
 8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie 3-10.X koszt 650 zł i 250 Euro zwiedzamy Medjugorie, Tihalinę, Mostar, Górę Objawień i Kriżevac, Surmanci. Ostateczny Termin pielgrzymki śladami kard Wyszyńskiego 14X-16.X, odwiedzimy Prostyń, Zuzelę, Andrzejewo, Świętą Lipkę, Stoczek Klasztorny, Gietrzwałd, Toruń, Włocławek, Płock, Warszawę. Cena 600 zł, zawiera wszystkie opłaty.
 9. Prosimy, aby dzisiaj po Mszach świętych zgłosiły się do zakrystii osoby odpowiedzialne za krzyże, które stoją na terenie parafii (przy drodze, w ich ogródkach i tp) w związku ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Jednocześnie prosimy wszystkich o odnowienie wizerunku Krzyża Świętego przy naszych domach i drogach.
 10. Jakub Kozak informuje, że trwa proces rekrutacji do Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej, które rozpoczyna swoją działalność już 24 września (sobota) br. w Łukowie.
  W związku z wieloma pytaniami, informuję, że rekrutacja do Studium zostaje przedłużona do soboty 17 września. Więcej Informacji na tablicy ogłoszeń.
 11. Wydział Duszpasterstwa Rodzin organizuje spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkania mają miejsce w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 18 września.
 12. Spotkanie Apostolatu Margaretka w sobotę 17 IX godz. 10.30 w parafii św. Józefa w Siedlcach
 13. Od 16 do 18 września trwać będzie Hosanna Festiwal. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w grze terenowej; informacje na Fanpage-u
 14. Spotkanie Duszpasterstwa Prawników dnia 18 września o godz. 16.00 w par. Domanice.
 15. Jeszcze tylko do środy (14.IX) można przynosić wszelkie elektrośmieci, od lodówek, po żarówki i składować je za kaplicą od zachodu.
 16. W Echu katolickim: O sile Krzyża Świętego; Jak dużą wiedzę może dać lekcja religii?; o s. Róży Niewęgłowskiej trwającej 40 lat w cierpieniu. Zachęcamy do czytania.
 17. Zapowiedzi przedślubne: Emil Jakub Żółkowski, kaw. z ul. Korczaka, par. tut., i Patrycja Wierzejska, panna z Wierzejek par. Trzebieszów., zapow. II. Cezary Dariusz Mitura, kaw. i Karolina Paulina Solska, panna, oboje z ul. Południowej par tut., zapow I; Michał Mirończuk, kaw. i Anna Zając, panna, oboje z ul. Rakowieckiej par. Tut., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 18. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Henryk Łopuszański, l. 69 z ul. Dreszera. Pogrzeb w środę o godz. 12.00, różaniec 11.30 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 19. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.