1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła, na sumie poświęcenie chorągwi procesyjnych ufundowanych przez parafian i darczyńców; o godz. 16.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców połączone z Mszą Świętą o godz. 17.00, kolejna katecheza chrzcielna na salkach nad kaplicą.
 2. We wtorek wspominamy św. Jana Chryzostoma, bpa i Męcz., w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek wspomn. NMP Bolesnej; w piątek św. męcz. Korneliusza, pap., i Cypriana;
 3. W poniedziałek: o godz. 10.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku dla Przedszkola nr 21 zapraszamy rodziców i opiekunów; w poniedziałek zapraszamy na Krąg Biblijny na godz. 19.00 na salki nad kaplicą.
 4. We wtorek dzień fatimski, zapraszamy na procesję o uproszenie pokoju i nawrócenie ludzkości po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 18.00. Zabierzmy ze sobą lampiony. Służbę porządkową proszę o zabezpieczenie przejścia szczególnie po zmroku.
 5. W czwartek: od godz. 8.30 odwiedziny chorych (można zgłosić nowe osoby); o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 6. Za tydzień po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech i kolejna katecheza chrzcielna o godz. 17.00 na salkach nad kaplicą.
 7. Trwają prace na drugim etapie budowy kaplicy i budynku parafialnego – wykańczamy wikariaty. taca z 4 IX wyniosła 4930 zł, ofiary z konta z kwietnia: po 1000 zł z ul. Rakowieckiej i Smoczej, 900 z Ganiewskiego, 600 zł z ul. Krakówki, 500 z Korczaka, 350 zł z ul. Rakowieckiej, po 300 zł z ul. Żwirowej, Bananowej, Ganiewskiego, 200 zł z ul. Zielnej, Żwirowej, Korczaka, Morcinka, Zielonej, i Łukowskiej, po 150 zł z Dreszera, Jordana, po 100 zł z Południowej, Miłej, Bananowej 2x, Grabianowskiej,  Czerwonego Kapturka, 50 zł ze Składowej, Hozera, 20 zł ze Żwirowej, 10 z Tetmajera. Bóg zapłać.
 8. Bóg zapłać też za ofiarowane dzwonki Pani Władysławie Sołoducha oraz za patenę jej rodzinie.
 9. Pielgrzymów, którzy zapisali się do Sokółki – miejsca cudu Eucharystycznego na 27 IX. Proszę o dostarczenie opłaty w wysokości 70 – zł do zakrystii gdzie podane zostaną szczegółowe informacje.
 10. W ostatnim liście Biskupa Kazimierza usłyszeliśmy o rozpoczęciu prac przy domu pielgrzyma w Sanktuarium Męczenników Podlaskich Pratulinie. W zakrystii można nabywać cegiełki (od 5 do 200 zł) na wsparcie ten inwestycji.
 11. Na spotkanie popielgrzymkowe do Woli Gułowskiej z ks. Biskupem Kazimierzem, 23 września, wyjazd 18.00, powrót w późnych godz. nocnych; zapraszamy wszystkich którzy pielgrzymowali w grupie 3 lub innych grupach a są z naszej parafii, lub tych, którzy marzą o pieszej pielgrzymce – szczególnie młodych. Program na tablicy ogłoszeń.
 12. Kolejne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców odbędzie się w Sali wielofunkcyjnej św. Józefa, 17 września o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych problematyką wychowania i rodziny.
 13. Spotkaniu duszpasterstwa prawników, odbędzie się 18 września br. w Domu Księży przy ul. Kościuszki 10.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Kacper Artur Antczak, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Poznańska, par. Bożego Ciała i Aleksandra Daria Cielemęcka, panna zam. ul. Południowa, par. tut., zapow. trzecia; Łukasz Celiński-Janowicz, kaw. zam. ul. Żwirowa, par. tut., i Katarzyna Siemionow, panna, zam. ul. Malmeda, par. Matki Kościoła w Białymstoku, zap. druga; Grzegorz Gil, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Miła, par. tut., i Aneta Rybałtowska, panna zam. w Lubowiczu, par. Ostrożany – zap. pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej. Kandydatów do małżeństwa ogarniajmy naszą modlitwą.

Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: Jak Nowenna Pompejańska odmienia nasze życie – o obietnicy Maryi i łaskach wypraszanych na różańcu; o wulgaryzacji języka czyli przeklinaniu w życiu codziennym. Zachęcamy do czytania.