1. Dzisiaj (11.II), VI niedziela zwykła. Modlimy się za Dobrodziejów i ofiarodawców, taca budowlana. Światowy Dzień Chorego – możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia na kościele po Mszach Świętych, (jedynie na 10.30 podczas). Okolicznościowe modlitewniki dla chorych przy wyjściu. Rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu – przebłaganie za grzechy pijaństwa, alkoholizmu – zachęcamy do podjęcia abstynencji.
 2. Środę Popielcowąrozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak wewnętrznego oczyszczenia i dla początku nawrócenia o godz. 7.00, 00, 18.00 i 20.00. Po Mszach puszka zbierana na rzecz ubogich przez Naszą Caritas. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły wg prawa obowiązujący od 18 do 60 r życia. Wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje od 14 r życia do śmierci i we wszystkie piątki roku. Przyzwyczajamy do tych form dzieci już po I Komunii Świętej. Od Środy Popielcowej będzie można zapisać się na post w intencji misji ewangelizacyjnych w naszej parafii.
 3. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Najbliższy piątek będzie dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w całym społeczeństwie. Stąd adorację środową Najświętszego Sakramentu przenosimy na piątek i łączymy z tymi intencjami. W sobotę rozpoczniemy nowennę  przez wstawiennictwo św. Augustyna w intencji osób wykorzystanych – będzie odmawiana po Mszach Świętych.
 4. Za tydzień (18.II), VII niedziela zwykła; taca inwestycyjna na cele diecezjalne.
 5. Zapraszamy na dwie pielgrzymki z racji 10-lecia parafii: pierwsza do Wilna, Świętej Wody, Różanego Stoku. Sokółki, termin: 19-21.04.2024, cena: 549 zł i 100 Euro; druga pielgrzymka do Włoch: Padwa, Asyż, Cascia, Rzym, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Lanciano, Manoppello, Loreto, Wenecja, termin: 21.09-02.10.2024, cena: 1100 zł + 595 EURO. Zapisy w zakrystii lub pod parafialnym numerem telefonu.
 6. Kancelaria czynna wt-cz po południu, w sobotę rano. W poniedziałek i piątek nieczynna.
 7. Bezpłatny dyżur prawnika we wtorek od godz. 17.00 do 18.00 na salkach.
 8. Fundacja Nieprzeciętni zaprasza na kolejne spotkania w ramach projektu Przekroczyć Siebie. Tym razem tematem cyklu będzie „Duchowość”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.00 w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im św. Rodziny w Siedlcach. Temat spotkania: Wprowadzenie w duchowość i praktyka życia duchowego. Prelegentem będzie ks. Maciej Majek.
 9. Niezależnie czy jesteś młody czy starszy, biedny czy bogaty, szczęśliwy czy w rozpaczy, Bóg Cię kocha. Chcesz tego doświadczyć? Pragniesz pogłębić swoją wiarę? Myślałeś by bezgranicznie zaufać Jezusowi? Zapraszamy: przyjdź na katechezy, które są głoszone w katedrze siedleckiej w poniedziałki i środy o godz. 19.00, począwszy od 5 lutego br. Ks. Proboszcz i ekipa głoszących czekają na Ciebie.
 10. W tym roku we wrześniu odbędą się w naszej parafii Misje Ewangelizacyjne: Zapraszam wcześniej wszystkich radnych duszpasterskich (lista pojawi się na stronie), dnia 18 lutego, po sumie (czyli na 13.00) nas potkanie organizacyjne z misjonarzem.
 11. Niezależnie czy jesteś młody czy starszy, biedny czy bogaty, szczęśliwy czy w rozpaczy, Bóg Cię kocha. Chcesz tego doświadczyć? Pragniesz pogłębić swoją wiarę? Myślałeś by bezgranicznie zaufać Jezusowi? Zapraszamy: przyjdź na katechezy, które są głoszone w katedrze siedleckiej w poniedziałki i środy o godz. 19.00, począwszy od 5 lutego br. Ks. Proboszcz i ekipa głoszących czekają na Ciebie.
 12. Echo katolickie: Kiedy wbrew twardym dowodom życie się pojawia, ma poczucie, że dotyka jakiejś tajemnicy na miarę cudu – rozmowa z lek. Józefem Fąkiem. Dlaczego chrześcijaństwo jest dziś chłopcem do bicia? Zapraszamy do lektury. Inicjatywa: Tydzień Małżeństwa – podczas trwania którego w Siedlcach można skorzystać z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i relacji, na plakacie.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.