1. Dzisiaj (11 lutego), Taca budowlana. Światowy Dzień Chorego, oraz początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu – zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych w intencji osób mających problemy oraz modlitwy i postu w tych intencjach przez cały Wielki Post. Ks. Proboszcz głosi i zbiera ofiary w Żeliszewie.
2. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak wewnętrznego oczyszczenia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły (3 posiłki bezmięsne: w tym jeden do syta) wg prawa obowiązujący od 18 do 60 r życia. Wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje od 14 r życia do śmierci. W środę adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 10.00 do 18.00.
*w czasie całego okresu Wielkiego Postu obowiązuje również powstrzymywanie się od udziału w zabawach. Wierni zachęcani są do udziału we Mszach Świętych w dni powszednie i karmienie się Słowem Bożym oraz Eucharystią.
3. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży. Będzie ona prowadzona (oprócz pierwszej) o godz. 17.00, przez kolejne grupy parafialne, Grafik na drzwiach zakrystii. Proszę zgłaszać się do zakrystii po teksty rozważań. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna.
4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 16-18 marca. Poprowadzi je Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach, ks. Kan. Jacek Świątek.
5. Za tydzień: I Niedziela Wielkiego Postu, puszka na potrzebujących zbierana przez Caritas.
6. Organizujemy wyjazd na III Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim w dniu 24 lutego o godz. 8.30. Wyjazd z wyżywieniem – cena 30 zł. Zachęcamy zelatorów, członków Kół Różańcowych jak też zainteresowanych modlitwą różańcową. Powrót ok. godz. 16.00
7. Mierzenie strojów do I Komunii Świętej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej.
8. Bezpłatne porady prawne we wtorek o godz. 17.30 na salkach
9. Biblioteka czynna od tego tygodnia w piątki od 15.30 do 17.00. Serdecznie zapraszamy aby wypożyczać, czytać i ćwiczyć swój umysł i pamięć, jedne z największych darów człowieka.
10. Organizujemy pielgrzymkę do Gdańska i Gietrzwałdu i sanktuariów Pomorza. Noclegi w wygodnym hotelu, opieka duchowa ks. Mariusza i zawodowych przewodników, pobyt nad morzem, Gdańsk od strony kulturowej, wiary i wieczorowej, zapraszamy: wyjazd w dniu: 19 kwietnia (czwartek) o godz. 16.00 powrót 22 kwietnia (niedziela) wieczorem, cena: 400 zł.
11. Do Szpak na Nowennę udamy się 12 marca, zachęcamy szczególnie mężczyzn, aby powierzyli się św. Józefowi dla wzmocnienia i panie, aby modliły się o silnych mężczyzn. Wyjazd ok. godz.18.00, cena 15 zł, zapisy w zakrystii.
12. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na warsztaty Biblijne do KLO w dniu 13 lutego o godz. 9.45 przygotowujące do ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zachęcamy do udziału.
13. Polecajmy intencję, aby wszelkie inicjatywy sportowe, jak Igrzyska Olimpijskie przysłużyły się pokojowi a także polećmy Naszego parafianina Macieja Staręgę i całą kadrę olimpijską o udane, zwycięskie występy.
14. Przy wyjściach z kaplicy nowy numer „Echa katolickiego” a w nim m.in.: Rozważania o 7 drach Ducha Świętego; szeroko o sakramencie Namaszczenia chorych; 160 lat uzdrowień fizycznych i duchowych w Lourdes. Zachęcamy do czytania.