1. Dzisiaj (10.XII), rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi Mateusz Czubak, kapelan więzienia na temat: „Żyć w mocy Ducha Świętego jak Maryja”. 10 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, a po Mszy konferencja dla nich. W poniedziałek (11.XII) i wtorek (12.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje dla rodzin; taca do dyspozycji księdza rekolekcjonisty jako nasza wdzięczność. W poniedziałek (11.XII) zapraszam na konferencję rodziców dzieci kl. I SP; we wtorek rodziców dzieci kl. II SP. Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą. Dla chorych będą transmitowane Msze Święte o godz. 9.00, 17.00. Ważne by podczas rekolekcji wyspowiadać się i choć raz przyjąć Komunię Świętą.
  1. We wtorek (12.XII) Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
 2. W środę (13.XII) św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Rocznica Stanu Wojennego, nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00 Adoracja Eucharystyczna przez cały dzień. Zapraszamy na osobistą rozmowę z Jezusem.
 3. W czwartek (14.XII) wspomn. św. św. Jana od Krzyża;
 4. Za tydzień trzecia niedziela Adwentu (tzw. Gaudete – Radości; różowa),
 5. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów oraz chętne osoby do pomocy w przygotowaniu śniadanka.
 6. Organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii.
 7. Świece Caritas Polska po 10, 15, 20 i 30 zł
 8. Zapraszamy osoby utalentowane plastycznie i dekoratorsko, aby dołączyły do naszej Grupy dekoracyjnej. Zgłoszenia do księży.
 9. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie
 10. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Krzysztof Tchórzewski, l. 67, z ul. Żwirowej. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

W Echu Katolickim: Zachęcamy do czytania.