1. Dzisiaj (10 grudnia), rozpoczynają się śpiewem do Ducha Świętego rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi ks. Andrzej Duklewski, wieloletni duszpasterz na Syberii i proboszcz Tomska, obecnie w maleńkiej parafii Szóstka. Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30 tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, po Mszy konfer. Dzisiaj także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, puszka po Mszach Święteych.
 2. We wtorek wspominamy NMP z Guadelupe, w środę św. Łucję, dziewicę, męczennicę, w czwartek św. Jana od Krzyża, kapł. i dra Kościoła.
 3. Rekolekcje adwentowe, zapraszamy serdecznie: W poniedziałek i wtorek Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 19.00 i konferencje stanowe po wieczorowej odpowiednio dla kobiet (poniedziałek) i mężczyzn (we wtorek); Spowiedź pół godz. przed Mszą Świętą. Módlmy się za dzieło rekolekcji, szczególnie chorzy i cierpiący, korzystajmy z Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty, bądźmy na trzech naukach, aby uzyskać odpust zupełny a wyrazem wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty będzie ofiara na tacę złożona ostatniego dnia rekolekcji. W poniedziałek i wtorek będzie można także nabyć książki, zapis pracy i spostrzeżeń oraz świadectw z Syberii, także zdjęć, których ks. Andrzej napisał kilka tomów.
 4. W środę adoracja Najświętszego. Sakramentu od 7.30 do 18.00.
 5. Spotkanie przedpielgrzymkowe do Ziemi Świętej w piątek (15.XII) o godz. 16.00. Będzie obecny przewodnik. Zapraszamy, można przynieść resztę opłat.
 6. W tym tygodniu kancelaria czynna: Środa: od 16.30- 17.30 Piątek: od 16.45 – 17.30
 7. Sobota: od 8.00 – 9.00
 8. Czwartek: nieczynna
 9. W pon i wtorek po Mszach rekolekcyjnych
 10. Jeśli ktoś chciałby oddać do kaplicy większą choinkę np. ze swego ogródka, niech poinformuje nas do wtorku.
 11. Za tydzień (17.XII) rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Taca budowlana. Po Mszach świętych puszka na Caritas dla ubogich. Bóg zapłać młodzieży, która pomagała w zbiórce żywności na rzecz potrzebujących w supermarketach. Bóg zapłać: paniom bibliotekarkom i dzieciom za przygotowanie ozdób na choinki także młodzieży KSM w tej kwestii, panon za pomoc przy pracach budowlanych w ostatnim czasie, panu elektrykowi z Czerwonego Kapturka za założenie oświetlenia strychu.
 12. Wszyscy myślący o przygotowaniu stołu Wigilijnego potrzebują sianka, które rozłożą na rogach stołu. Będzie można je nabyć od naszej młodzieży z KSM-u w przyszłą niedzielę.
 13. Bóg zapłać wszystkim za przyjęcie Radnych Parafialnych i opłatka z naszej parafii: złożono: z ul. Bajkowej 1000 zł, Bananowej, Cytrynowej, Daktylowej 495 zł, Gąski Balbinki 338 zł, Kopciuszka 430 zł, Januszewskiej 635 zł, Jordana 310 zł, Krakówki 280 zł, Łukowskiej 4- 185 zł, Morcinka 415 zł. Dzisiaj po południu jeszcze roznoszone będą na Grabianowskiej i na Śmiałej bloki.
 14. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę dla dzieci i sobotę dla młodzieży, oczywiście też dla dorosłych, dodatkowo w czwartek dla maluchów o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na Roraty w środy na 6.30 gdyż po nich będzie zawsze spotkanie połączone ze słodkim śniadankiem. Prosimy o przygotowanie lampionów na konkurs na najlepszy lampion
 15. Przed kaplicą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a w zakrystii koperty z danymi rodzin do paczek w akcji: Rodzina – Rodzinie. Ostatnie 3 koperty.
 16. W najbliższą sobotę 16 XII siedleccy miłośnicy motoryzacji organizują IV edycję Wigilii dla Ubogich. Wszyscy potrzebujący mogą liczyć na darmowy, gorący posiłek, przewidziano także program artystyczny. Rozpoczęcie na placu gen. Sikorskiego od godz. 10.00
 17. Nowy nr Echa Katolickiego a w nim: Zachęcamy do czytania.