1. Dzisiaj (3.X), (10.X), niedz. modlitwy za Dobrodziejów i Ofiarodawców, Dzień Papieski, centralna siedlecka Msza Święta o godz. 12.00 w naszej kaplicy pod przewodnictwem ks. dyrektora Pawła Kindrackiego; rozstrzygnięcie konkursu papieskiego i złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin na Fundację Nowego Tysiąclecia.
 2. Z okazji Dnia Papieskiego (10.X) w naszej kaplicy odbędzie się o godz. 19.00 Spektakl malowania Piaskiem zatytułowany „Pontyfikat Jana Pawła II malowany piaskiem”. To podróż przez najważniejsze momenty pontyfikatu papieża Polaka, opowiedziany i zarysowany artystycznie, wyświetlony na kinowym ekranie. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, gdyż tylko 158 osób na świcie maluje piaskiem. 10 X godz. 19.00 w naszej kaplicy, wstęp wolny, chętni będą mogli złożyć dobrowolną ofiarę.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Jana XXIII, papieża; w środę św. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w środę (13.X) rozpocznie się nowenna do św. Jana Pawła II przed wspomnieniem oraz o 17.00 (więc trochę wcześniej) ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – w kaplicy; w czwartek św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, 14 X to także Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim Nauczycielom składamy najlepsze życzenia aby owocnie i otoczeni szacunkiem spełniali swoje powołanie.,; w piątek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła;
 4. W sobotę (16.X) wspomn. św. Jadwigi Śląskiej i 43 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Z tej racji, dla uczczenia wielkiego proroka Bożego Miłosierdzia w naszej kaplicy będzie poświęcony obraz Miłosierdzia Bożego podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W południe nasi przedstawiciele złożą kwiaty przed miejskim pomnikiem Ojca Świętego.
 5. Za tydzień (17.X) XXIX niedz. zw., Uroczystość odpustowa w naszej parafii, centralnej Mszy Świętej 12.00, będzie przewodniczył i kazanie wygłosi misjonarz ks. Jan Miedzianowski Proszę na procesję 17 X przygotować feretrony, chorągwie, zespoły sypiące kwiatki, dziewczyny ze starszych klas do poduszeczek czy chorągwi oraz chłopców niosących różaniec, także ekipę baldachimu. Za tydzień taca budowlana.
 6. Bóg zapłać za ofiary do puszek z ostatniej niedzieli w wysokości 4517 zł 64 gr, oraz młodzieży, która je zbierała dla chorej na nowotwór Zuzi, naszej parafianki. Pamiętajmy o niej w modlitwie.
 7. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania z klas 7 i 8 wraz z rodzicami są zaproszeni w następną niedzielę (17.X) na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na spotkanie po Mszy. Obecność obowiązkowa.
 8. Dlatego serdecznie zapraszamy rodziców po stracie dziecka i ludzi dobrej woli do modlitwy w siedleckiej katedrze w piątek 15 października o godzinie 12.00. Eucharystii w intencji rodziców przeżywających ból utraty dziecka będzie przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Po niej na cmentarzu przy ul. Janowskiej odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych.
 9. W związku z rozpoczęciem przygotowania do I Komunii Świętej zapraszam Rodziców i dzieci z klas I SP na spotkanie w piątek na godz. 18.00: Msza Święta i spotkanie: obowiązkowe dla ojców.
 10. Trwają nabożeństwa Różańcowe, każdego dnia o godz. 17.15. Prosimy, aby w tym tygodniu liderzy poszczególnych Grup i Kół Różańcowych zapisali się jeszcze na prowadzenie Różańca św. w październiku. Jeśli nie możemy być w kaplicy, odmawiajmy w domu, aby zapraszać Maryję do swojego życia i łatwiej dostąpić zbawienia.
 11. Trwają katechezy przedmałżeńskie. Więcej info u ks. Przemysław (kontakt na Facebook i stronie www). Młode małżeństwa zapraszany do formowania się w Domowym Kościele.
 12. Pokutny marsz różańcowy dnia 17 X początek w par. św. Józefa Msza Święta o godz. 13.00
 13. Książka intencji mszalnych na 2022 r. jest dostępna w kancelarii.
 14. Kancelaria w systemie zwykłym: poniedz. – nieczynna, wt. śro. czw. pt. – 16.30-17.30, sob.- 8.00-9.00.
 15. Zachęta do obejrzenia filmów: „Fatima” oraz „Zemsta czy przebaczenie” o kardynale Wyszyńskim.
 16. Echo Katolickie a w nim: Skąd bierze się antypolonizm; O cudzie za przyczyną Matki Czackiej; O miejscu Maryi w formacji ludzi młodych, O badaniach profilaktycznych. Zachęcamy do czytania.
 17. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Henryk Urban, l. 80, z ul. Południowej; śp. Zofia Jastrzębska l. 89, z ul. Żwirowej; śp. Halina Prokurat, l. 84, z os. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 18. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.