1. Dzisiaj (10.VII) XV niedz zwykła, modlitwy za Dobrodziejów i Ofiarodawców..
 2. Trwa nowenna do MB Szkaplerznej, sprawowana po Mszach Świętych o godz. 18.00. Zachęcamy aby za przykładem św. Jana Pawła II założyć szkaplerz Święty karmelitański dnia 16 VII (sobota), we wspomnienie NMP z Góry Karmel. Stosowne materiały na półce przy wyjściu.
 3. w poniedziałek (11.VII) święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 4. we wtorek (12.VII) wspomn. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
 5. w środę (13.VII) św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, jest to jednocześnie dzień fatimski, Różaniec fatimski w kaplicy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, ewentualnie po placu parafialnym po Mszy Świętej o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Przed Mszą Świętą, na zakończenie adoracji będzie odmawiania Litania do Krwi Chrystusa, gdyż tej tajemnicy poświęcony jest lipiec.
 6. w piątek (15.VII) św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła.
 7. Za tydzień (17.VII) XVI niedz zwykła, taca na cele budowlane.
 8. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym. Nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Blicharz, kaw. z Kędzierzyna –Koźle, św. Zygmunta i Karolina Pawłowska, panna z par. tut., ul. Bananowa, zapow. III. Paweł Stańczuk, kaw. par. tut., i Magdalena Murawska, panna z par. św. Jana Apostoła w Nurze, zapow. II; Karol Zieliński, cywilnie związ. z par. tut., i Sylwia Majewska, cywil. związ. z par. tut., zapow. II; Radosław Grelewicz, kaw. z par. Suchożebry i Karolina Krasuska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, zapow. II; Albert Paweł Fila, kaw. z par. tut., i Klaudia Magdalena Jedut, panna z par. tut. zapow. II.; Jakub Mamcarz, kaw. z par. tut., ul. Rakowiecka i Kinga Kowalczyk, panna, z par. św. Antoniego w Kotuniu, zapow. I; Mateusz Malinowski, kaw. z par. św. Aleksandra w Suwałkach i Angela [Andżela] Mikołajczuk, panna z par. tut., ul. Morcinka, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 10. W Echu katolickim: Wpływ pandemii na religijność Polaków – komentarz do najnowszego raportu CBOS; Są ludzie niezastąpieni. Wspomnienie o ks. Krzysztofie Skwierczyńskim w rocznicę śmierci (11.VII); W diecezji powstało Studium Życia Rodzinnego. Czym się będzie zajmowało? Co jeść w upalne dni, a czego unikać? – w dziale „zdrowie”. Zachęcamy do czytania.
 11. Możliwość badań USG Doppler Kolor (odpłatnie) naczyń oraz narządów dn. 20 VII godz. 14.00 Info tablica ogłoszeń.
 12. Trwa nawiedzenie obrazu MB Różańcowej w blokach ul Żwirowej. Następnymi będą ul Miła, Zielona, Jasna oraz os. Śmiała.
 13. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Janina Sajdak, , l. 82 z ul. Dreszera oraz śp. Irena Kowalczyk, l. 87, z ul. Partyzantów. Oraz za śp. ks. Krzysztofa Skwierczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 14. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.