1. Dzisiaj 15 niedziela zwykła, zbieramy ofiary na budowę w par. św. Zygmunta w Łosicach.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Benedykta, opata patrona Europy; we wtorek wspomn. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika; w środę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. w piątek wspomn. św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła; w sobotę NMP z Góry Karmel, na Mszy Świętej wieczorowej odnowienie przyrzeczeń szkaplerznych i złożenie nowych.
  3. W środę Dzień Fatimski – procesja różańcowa ulicami osiedla po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 18.00, proszę zabrać ze sobą dzieci.
  4. Kancelaria w okresie wakacyjnym (od 26 VI) do końca czynna: rano od godz. 8.00 do 9.00; a pozostałe sprawy załatwiamy po Mszy świętej wieczorowej. Przypominamy, że wakacje to czas odnowy duchowej i fizycznej: także czas rekolekcji, pielgrzymki – zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę od 2 VIII z grupą III, naszą macierzystą, której przewodnikiem będzie ksiądz Proboszcz.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę i za tacę budowlaną z ostatniego tygodnia.
  6. Pielgrzymów wybierających się do Częstochowy w dniu 28 lipca 2016 r. na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Franciszkiem proszę o wpłacenie zaliczki albo pełnej kwoty 50 zł i podanie danych. Wyjazd i powrót w tym samym dniu; zapisy w zakrystii.
  7. Jeszcze dzisiaj pod kościołem zbierane są podpisy o ograniczeniu handlu w niedzielę w większości placówek, jaki już obowiązuje np. w Niemczech i w Austrii. Podpisanie jest wyrazem uszanowania 4 przykazania Bożego oraz życia rodzinnego.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Maciej Krzeski, kaw. zam. w Siedlcach ul. Składowej, par. tut., i Agnieszka Kulesza, panna zam. w Wyszkowie, ul. Sikorskiego, par. św. Rodziny, zap. III; Robert Gryczka, kaw. zam. w Siedlcach ul. Topolowa, i Justyna Paczóska panna zam. w Siedlcach, ul. Kasztanowa, oboje par. Miłosierdzia Bożego, zap. III.; Kamil Polowczyk, kaw. zam. Gdańsk, ul. Szopy, par. św. Barbary w Gdańsku i Anna Pieńkosz, panna, zam. w Siedlcach, ul. Zielona, par. tut., zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  9. Echo katolickie: w którym m.in. Czy propozycja ograniczenia handlu w niedzielę jest potrzebna czy szkodliwa? co wydarzyło się na Wołyniu w lipcu 1943 roku? o niezwykłej sile modlitwy, w której zanurzamy samych siebie i trudne sprawy w Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do czytania.