1. Dzisiaj (1.XII): Rozpoczyna się Adwent – i nowy rok Duszpasterski poświęcony Eucharystii przeżywany pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary. Gościmy Misjonarza Krwi Chrystusa, ks. Bogusława Witkowskiego, i panią ze Wspólnoty Krwi Chrystusa, którzy zechcą przybliżyć nas do tej obecności Zbawiciela. 1 niedz. miesiąca, Adoracja dla wszystkich po sumie, a następnie zmianka dla Kół Różańcowych..
 2. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w środę św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w piątek św. Mikołaja bpa, w sobotę św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła
 3. Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 19.00.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
 5. Do chorych udamy się w czwartek (5.XII) od godz.8.00, na os. Dreszera godzinę później.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczorowej. Taca na misje.
 7. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 8. Za tydzień (8.XII): 2 niedz Adwentu, puszka na Kościół na Wschodzie; rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi misjonarz z Ukrainy, odnowiciel sanktuarium w Latyczowie ks. Adam Przywuski, pochodzący z Białej Podlaskiej. 8 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, po Mszy konfer. W poniedziałek (9.XII) i wtorek (10.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje dla małżonków i rodziców. Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą.
 9. Dzieci z klas I SP zaproszone są w czasie rekolekcji w poniedziałek na godz. 16.40 do kaplicy a ich rodzice w poniedziałek lub wtorek na konferencję po Mszy Św. godz.. 19.00.
 10. Proszę Radnych Duszpasterskich, zgodnie ze zwyczajem naszej parafii o odebranie opłatków z zakrystii i ich rozniesienie po naszych mieszkaniach. Proszę parafian aby przyjąć ten chleb jako znak jedności wiary i zapowiedź narodzin Chrystusa w Waszych sercach. Dobrowolne ofiary przeznaczymy na szczegółowe plany pod przyszły kościół.
 11. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z klas 3 zapraszamy w niedzielę 8 XII na godz. 10.30 z zakupionymi medalikami. Będzie ich poświęcenie.
 12. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Po roratach dla dzieci i młodzieży ciepłe śniadanko przed pójściem do szkoły, zapraszamy. Prosimy o przygotowanie lampionów, dzieci czeka niespodzianka,
 13. Bóg zapłać za ofiary w sumie 3010 zł.
 14. Ogłaszamy akcję Rodzina- Rodzinie. Można wesprzeć uboższe rodziny z dziećmi paczką świąteczną. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii po koperty z danymi.
 15. Nasz chór młodzieży nagrał płytę z kolędami; do nabycia w zakrystii, dochód przeznaczany na fundamenty kościoła.
 16. Przez cały okres Adwentu formą wsparcia potrzebujących są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy. Ofiary minimalne to 7, 13, 20 zł.
 17. W piątek i w sobotę (6 i 7 XII) będą zbierane dobrowolne dary przy wejściach do supermarketów. Młodzież wrażliwą i chętną do pomocy, w tym ze Szkolnego Koła Caritas zapraszam na zbiórkę i zapisy w czwartek 5 XII na godz. 17.00 na salki. Dziękuję młodzieży, która w ubiegłym tygodniu zbierała dary, zrobiła to bardzo dobrze, to bardzo potrzebna służba J.
 18. Dyżur prawnika wyjątkowo w tym miesiącu we wtorek (3 XII) o godz. 17.00
 19. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: artykuł o naszej młodzieży, która nagrała płytę z kolędami. Zachęcamy do czytania.
 20. Z bólem zawiadamiamy, że z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Ks. Janusz Stefaniuk, l. 52, który pomagał nam od Wielkiego Czwartku br. Zachęcam by wziąć udział w pogrzebie w Wołyńcach, w czwartek o godz. 11.00, do środy włącznie będziemy odmawiać różaniec o godz. 17.30. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego kapłana. Na początku przyszłego roku odprawimy Msze Święte gregoriańskie w Jego intencji. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.