1. Dzisiaj (1.X), niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich. Natomiast zmianka Kółek Różańcowych o godz. 17.00 i rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o godz. 17.15. Zapraszamy, to stała godzina Różańca Świętego – odmawiajmy razem z dziećmi w domach. Prosimy, aby w tym tygodniu liderzy poszczególnych Grup i Kół Różańcowych zapisali się jeszcze na prowadzenie Różańca św. w październiku. Dzisiaj Odpust w kościele św. Teresy o godz. 12.00.
  2. W poniedziałek (2.X) wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
  3. w środę (4.X) Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, po Mszy Świętej nowenna do MB Szkaplerznej.
  4. w czwartek (5 X) św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, modlitwa różańcowa w intencji powołań prowadzona przez Apostolat Złotej Róży o godz. 17.15 zaś nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00), potem spotkanie Apostolatu i Margaretek. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek od godz. 8.00
  5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
  6. w sobotę (7.X) Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, organizujemy wieczernik różańcowy: od godz. 16.00 do 17.00 będą odmówione 2 części Różańca przed Najświętszym Sakramentem, następnie rozważania I sobotnie oraz 3’ część Różańca o godz. 17.15, a po Mszy Świętej (godz. 18.45) – 4’ część Różańca. Zapraszamy na modlitwę w intencji Ojczyzny, parafii oraz naszych osobistych.
  7. Za tydzień (8.X), 28 niedz. zw., wdzięczności za dobrodziejów i ofiarodawców. Msza Święta za Ojczyznę o godz. 12.00. Otrzymaliśmy podziękowanie z ofiary złożone w dzień św. Krzysztofa na sumę 2465 zł, Bóg zapłać. Puszka zbierana na ubogich przez Caritas parafialną po Mszach Świętych.
  8. Najbliższe katechezy chrzcielne odbędą się 7 i 8 października o godz. 19.00.
  9. Na zewnątrz kaplicy można nabyć książeczki pomocne przy wychowaniu dzieci „Rodzice na słóweczko”, rozważania biblijne oraz kalendarze działkowca i zwykłe, a także różańce.
  10. W Echu Katolickim: Z Różańcem związane są konkretne obietnice – o czym Maryja zapewnia swoich czcicieli? Anioł Stróż jest nam dany do misji, którą mamy wypełnić w życiu – jak się z nim zaprzyjaźnić? Proponujemy, aby najmłodszym rodzice lub dziadkowie zaprenumerowali czasopismo „Anioł Stróż” – jest fantastyczne. Zachęcamy do czytania.
  1. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach, dawny Biskupiak, obchodzące 100-lecie założenia 25-lecie odrodzenia, serdecznie zaprasza wszystkich Absolwentów na Zjazd, który odbędzie się 7 października 2023. Zapisy na Zjazd trwać będą do 1.10.2023r. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.
  2. Możliwość badań USG Doppler Kolor (odpłatnie) naczyń oraz narządów dn. 10 X godz. 14.00 Info tablica ogłoszeń.
  1. Książka intencji mszalnych na 2024 r. będzie dostępna od wtorku w kancelarii.
  2. Kochani studenci – Duszpasterstwo Akademickie organizuje tzw. Kodeńskie Wieczerniki Akademickie – informacje na plakacie. Zaprasza też studentów na spotkania, na ul. Kościuszki 10, aby swoje życie opierali na wielkiej mocy Ducha Świętego.
  3. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę 7 października na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Św. w Katedrze o godz. 7.00 procesja Różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej 13.
  4. Otrzymaliśmy ostatnio zaproszenie od dawnego wikariusza naszej parafii – ks. Mariusza. Parafia w Żelechowie, Burmistrz Żelechowa oraz MGOK w Żelechowie zapraszają na II edycję Żelechowskiego Festiwalu Muzycznego, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę 1 października o godzinie 19 w Żelechowie. Festiwal trwać będzie przez cztery kolejne niedziele października. Wystąpią: zespół wokalny, organiści, skrzypkowie, recytator oraz scholą gregoriańska. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Ksiądz Mariusz serdecznie Was wszystkich pozdrawia, zapewnia o pamięci bardzo się ucieszy widząc Was w Żelechowie.
  5. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.