1. Dzisiaj (1.VIII), XVIII niedz. zw., niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych; po Mszach Świętych zaś puszka zbierana przez Caritas Parafialna na potrzebujących, którzy ucierpieli z powodu kataklizmów powodziowych w Niemczech, Holandii i Belgii. To także rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy o ofierze krwi wylanej dla naszej wolności.
 2. W środę św. Jana Marii Vianeya, kapłana, patrona księży; w piątek święto Przemienienia Pańskiego, Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Ks. Proboszcz udziela dyspensy od zakazu spożywania pokarmów mięsnych pod zwykłymi warunkami: tzn spełnienie dobrego lub pokutnego uczynku. Obowiązuje on na terenie parafii wszystkich aktualnie przebywających.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00), spowiedź. Od godz. 17.30; a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży przedłużająca się adoracją do godz. 20.30.
 4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00; Ofiary na tacę na misje.
 5. Pierwsza sobota miesiąca. Uwaga zmiana godziny: Różaniec i nabożeństwo od godz. 20.00, (z możliwością spowiedzi).
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę przez cały dzień – zapraszamy.
 7. Za tydzień (8.VIII), XIX niedz. zw.,
 8. Kancelaria w systemie wakacyjnym: poniedz. – nieczynna, wt. Czw. Pt. sob. –
  00-9.00.; śro. – 16.00-17.00
 9. Jutro po Mszy Świętej o godz. 6.00 w parafii św. Teresy w Siedlcach na szlak pielgrzymkowy na Jasną Górę wyruszy grupa 3 w skład której wchodzi również nasza parafia. Zapisy do grupy i zdanie bagażu na samochód bagażowy dziś od godz. 17.00 do 20.00 przy plebanii kościoła Ducha Świętego w Siedlcach. Z naszej parafii przez pierwsze dni pielgrzymuje ks. Przemysław.
 10. Pozostających w domu zapraszamy do pielgrzymki duchowej. W naszej kaplicy codziennie od 2 do 14 sierpnia na godz. 20.30 Różaniec Pielgrzymkowy, Konferencja i wszystko zakończone Apelem Jasnogórskim.
 11. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji Ojczyzny oraz uzależnionych, z wpisem do parafialnej księgi intencji.
 12. Przypominam o godnym stroju w kościele: zakrywającym ramiona i kolana, (u mężczyzn całe nogi).
 13. Pielgrzymka do Gietrzwałdu 17 i 18 sierpnia, cena 150 zł; kontakt 502714681
 14. Zapowiedzi: Andrzej Cabaj, kaw i Justyna Dziadura, panna, oboje z par. tut., zapow. III; Mateusz Bierkat, kaw. z par. tut., i Sylwia Górska, panna z par. Wodynie. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy nimi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Echo Katolickie a w nim: O założycielce ośrodka dla niewidomych w laskach – gdy strata wzroku jest łaską Bożą; Jak bronić serce przed zawiścią i zazdrością; rozpalić w sobie ogień jak święty Ignacy. Zachęcamy do czytania.
 16. Z naszej wspólnoty odeszli do pana śp. Artur Fajnas, l. 48 z ul. Łukowskiej, śp. Piotr Kowalczyk, l. 87, z ul. Łukowskiej, śp. Alina Chędoska, l. 88, z ul. Janiszewskiej oraz śp. Halina Mazur, l. 94, z ul. Południowej, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.