1. Dzisiaj (1.V): III niedz Wielkanocy, niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. Gościmy ks. Pawła Siedlanowskiego – Inicjatora Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci, który opowie o dziele i zbiera ofiary do puszek na ten szczytny cel. Odpust w parafii św. Józefa o godz. 13.00.
 2. W dniach od 1 do 7 maja 2022 r. przeżywamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Jezus stanął pośród nich i rzekł: Pokój wam!”. Zachęcamy do zabrania ze sobą karteczki z cytatem z rozważanej w tym roku Ewangelii wg św. Łukasza i przeczytania oraz rozważenia fragmentów w domu, w gronie rodziny.
 3. A) w poniedziałek wspomn. św. Atanazego, bpa i dra Kościoła
 4. B) we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze Święte ogólnodostępne o godz. 7.00; 9.00, i 18.00. Módlmy się za dzieci I Komunijne.
 5. C) w środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i wspomn. św. Floriana.
 6. D) w czwartek wspomn. dowolne św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek od godz. 8.00
 7. E) w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży oraz nabożeństwo o godz. 17.15.
 9. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
 10. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 11. Za tydzień (8.V): IV niedz Wielkanocy, Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Niedziela katechizmowa i wdzięczności Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Msza święta w intencji Ojczyzny w niedzielę, 8 maja o godz. 18.00. Zaproszenie na Dzień Rodziny w Parczewie.
 12. Dzisiaj (1 V) rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą miały odbywać się każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości.
 13. Serdecznie zapraszam Radę Ekonomiczną w sobotę 7 maja na godz. 19.15.
 14. Rodzice i Dzieci z klas I zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii dnia 8 V na godz. 12.00.
 15. Koncert Marcina Stycznia, dla uczczenia rocznicy urodzin naszego Świętego Patrona odbędzie się 15 V o godz. 19.00
 16. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek i wtorek.
 17. Przypominam, że na stałe parkujące samochody muszą być zabierane z parkingu na sobotę po południu i niedzielę, oraz święta.
 18. Na prośbę osób zainteresowanych mamy możliwość złożenia ofiary także za pomocą karty płatniczej w zakrystii.
 19. Poprzyjmy projekt obywatelski odnośnie odnowienia boiska przy SP 5, które służy dzieciom i naszej młodzieży, można zagłosować elektronicznie, informacje na stronie parafii oraz na profilu Parafii na FB.
 20. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Konasiuk, kaw. par. tut., i Anna Łuniewska, panna z par. św. Stanisława w Siedlcach, zap. III; Jarosław Borkowski, kaw. z par. św. Stanisława w Siedlcach, i Natalia Gasiuk, panna z par. tut., zap. II; Karol Budzikur, kaw. z par tut., i Aleksandra Zając, panna z par. Domanice, zapow. II. Weronika Radomyska, panna z par. tut., i Jakub Patryk Pochylski, kaw. z par. Ducha Świętego w Siedlcach, zapow I; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 21. O możliwości dla niepełnosprawnych pozostających w domu: wyjazdu na II tygodniowy Letni Plener Artystyczny – na tablicy ogłoszeń.
 22. W Echu katolickim o doświadczeniu królowania Maryi w swoim życiu; W jaki sposób nauczyć się cierpliwości aby stała się cnotą?; Zachęcamy do czytania.
 23. Z naszej wspólnoty odszedł śp. Franciszek Kaliszuk, l. 79 z ul. Zielnej. Różaniec za zmarłego w poniedziałek o godz. 17.20. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 24. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.