1. W niedzielę (1.I.2023) urocz. Św. Bożej Rodzicielki Maryi, oraz nadanie Najświętszego Imienia Jezus, odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu..”, światowy Dzień Pokoju. pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; O godz. 12.00 Msza Święta za śp. Ojca Świętego Benedykta XVI, po niej Adoracja dla wszystkich. Uwaga: zmiankę Kółek Różańcowych przenosimy na 8 I godz. 12.00.
 2. Pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
 3. W piątek (6.I) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze święte jak w każdą niedzielę, taca na misje. Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy które, można wziąć do swoich domów, składając dobrowolną ofiarę; Podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 nastąpi przekazanie obrazu MB Różańcowej na osiedle Śmiała i rozpoczęcie Nawiedzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w Orszaku 3 Króli, bezpośrednio wymarsz Orszaku spod kościoła św. Stanisława o godz. 13.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza Święta w intencji Ojczyzny o 18.00.
 4. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 5. Za tydzień (8.I.2023) Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, i de facto możliwość spowiedzi w okresie Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Zmianka Kółek Różańcowych po sumie o godz. 12.00. Także wspólne kolędowanie będzie miało miejsce po Mszach Świętych.
 6. Kancelaria: czynna w systemie kolędy: w tym tygodniu: w poniedziałek i piątek nieczynna, pozostałe dni w godz. 8.00-8.45.
 7. W ubiegłym roku odeszło od nas do wieczności przy Bogu Trójjedynym 41 naszych parafian; 67 młodych przyjęło sakrament Bierzmowania; a 13 par związanych zostało sakramentem Małżeństwa. Ochrzciliśmy 69 dzieci, a 65 trzecioklasistów przystąpiło do I Komunii Świętej; przyjęliśmy ok. 55 tyś razy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Ofiary na tacę które pozostały w parafii wyniosły 203 tyś zł, ze zbiórek księża przywieźli 43 tyś zł; ofiary składane przez wiernych wyniosły 97 810 zł (z niedomiarem). Bóg zapłać.
 8. Trwa Wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dziękujemy za gościnne przyjmowanie nas w Waszych domach. Program w „Pielgrzymie”, na stronie internetowej i wywieszony na tablicy ogłoszeń. Dobrowolnie składane przez wiernych ofiary przeznaczamy już bezpośrednio na budowę naszego kościoła – na projekt środki są zabezpieczone. W razie niemożności przyjęcia księdza w wyznaczonym terminie, proszę umawiać się na indywidualne wizyty. Na stronie internetowi znajdziemy informacje jak przygotować siebie i dom na wizytę duszpasterską.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma ok. 7500 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.
 10. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę 7 stycznia na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Św. w Katedrze o godz. 7.00 procesja Różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej 13
 11. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi:
 12. Życzę Wszystkim Gościom i Parafianom: pokoju serc i pokoju wokoło, opieki MB, łaski Bożej i prawdy w nas i wokoło nas, umiejętności życia Ewangelią i odwagi świadectwa o Chrystusie, jedności w rodzinach, obfitości na stole i w domu oraz zdrowia i radości serc – Szczęść Boże.