1. Dzisiaj: (7.V) V niedz. Wielkanocy, niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. Pielgrzymka Rodzin do Parczewa na godz. 10.30.
 2. A) w poniedziałek urocz. Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszego miasta. Odpust w par. św. Stanisława o godz. 18.00; Krąg biblijny po Mszy Świętej o godz., 18.00 (czyli ok. 18.50) na salkach.
 3. B) w sobotę wspomn. dowolne NMP z Fatimy, po Mszy o godz. 18.00 (18.40) I’ nabożeństwo fatimskie po ulicach parafii ze szczególną intencją o nawrócenie Rosji.
 4. Za tydzień (14.V): VI niedz. Wielkanocy; taca budowlana
 5. Trwają nabożeństwa majowe, które będą odbywać się każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości. Upraszam rodziców, aby śpiewali lub odmawiali z dziećmi litanię w domu oraz przy kapliczkach. W niedziele odbywają się one przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 6. Porady prawne bezpłatnie 9 V od godz. 17.00 do 18.00 na salkach nad kaplicą.
 7. Katolicka Szkoła Podstawowa ma jeszcze kilka wolnych miejsc dla uczniów w nowych oddziałach klasy czwartej i klasy piątej na rok szkolny 2023/24. Rozmowy rekrutacyjne dn 9 i 10 V. Informacje na stronie szkoły: http://www.kspig.pl/
 8. Rodzice Marysi Tchórzewskiej dziękują za środki w wysokości 5189 zł, zebrane na leczenie jej nogi. Bóg zapłać.
 9. Przypominam, że na stałe parkujące samochody muszą być zabierane z parkingu na sobotę po południu i niedzielę, oraz święta.
 10. Rocznica I Komunii świętej w tym roku odbędzie się 21 V o godz. 12.00; a poświęcenie pól 19 V.
 11. Komitet budowy kościoła zapraszam na spotkanie w czwartek 18 V na godz. 19.00.
 12. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się 23-25 czerwca – dla każdego chcącego rozeznać swoje powołanie a rekrutacja do Seminarium 8 VII i 2 IX br.
 13. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Adam Bieluk, kaw., zam. ul. Ganiewskiego 40, par. tut., i Kamila Joanna Osińska panna, zam. w Siedlcch ul. Sienkiewicza, par. św. Stanisława, zapow. II. Krystian Tomasz Gójski, kaw, zam. ul. Śmiała, par. tut., i Kinga Więsak, pann zam. ul. Lotników, par. Bożego Ciała w Siedlcach zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 14. Na tablicy ogłoszeń: A) 16 maja o godz. 19:00 NoveKino Siedlce w ramach Filmowych Rekolekcji zaprasza Państwa do obejrzenia filmu „MATUSIA”. B) spotkanie w ramach projektu „Przekroczyć siebie”, którego celem jest formacja ludzi wierzących 11 V (czwartek) o godz. 19.00 w auli KLO. Gościem spotkania będzie pan Tomasz Samołyk, C) Nocne Czuwanie Młodych w kaplicy duszpasterstwa przy ul. Brzeskiej 37, w piątek 12 maja. Początek spotkania o godz. 20.00 Temat spotkania to: Maryja mądra i odważna nastolatka.
 15. W Echu Katolickim: Jak odmawiać Litanię loretańską?; Co po I Komunii Świętej? Św. Andrzej Bobola to patron ważny dla Polski, dlaczego? Zachęcamy do czytania.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.