1. Dzisiaj (6 sierpnia) przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie.
  2. We wtorek wspomnienie św. Dominika, kapłana; – w środę Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy; w czwartek Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek wspomnienie św. Klary;
  3. Za tydzień (13.08) zbiórka na tacę przeznaczona na cele budowlane. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Apel Pielgrzymki Duchowej o godz. 19.00 połączony z procesją fatimską ulicami naszego osiedla. Proszę o zabezpieczenie przemarszu. Po każdej Mszy Świętej w niedzielę 13.08 młodzież nasza będzie rozprowadzała flagi narodowe oraz maryjne, konieczne na najbliższe święto 15.08.
 • Trwa Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę W naszej parafii serdecznie zapraszamy na Apele Pielgrzymkowe na godzinę 18.40, Złożą się na nie: modlitwa różańcowa, rozważanie, wspólny śpiew zakończony Apelem Jasnogórskim. Niech uczestniczy w niej każdy, komu bliska jest pielgrzymka a z różnych powodów nie może w niej uczestniczyć.

 1. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Bardzo zachęcamy do abstynencji i wyrzeczenia się alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa, jak również wsparcia wszystkich pragnących wytrwać w abstynencji i trzeźwości. W kancelarii i zakrystii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
 2. Planujemy 3 dniową pielgrzymkę do sanktuariów pd-wschodniej Polski w dniach: 29-31 sierpnia. Odwiedzimy Kazimierz Dolny, Sandomierz, Komańczę, Kalwarię Pacławską, Duklę. Cena 300 zł, zapisy w zakrystii, proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości 100 zł.
 3. Festyn parafialny odbędzie się 26 sierpnia w godzinach 10-15. Prosimy o przynoszenie fantów jako ekwiwalent cegiełek na budowę, aby każdy mógł coś wygrać. Tego samego dnia organizujemy pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej dla braci i sióstr z Kółek Różańcowych, zachęcam do wyjazdu szczególnie tych, którzy nie będą bezpośrednio zaangażowani w festyn parafialny.
 4. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu prowadzoną przez naszą Caritas. Zachęcamy, aby rodzina odebrała pusty tornister w zakrystii, który należy zapełnić potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze) i zwrócić w terminie nieprzekraczalnym do 19 sierpnia.
 5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach uwaga przesunięcie o 3 dni: 13-20 stycznia 2018. Osoby, które się zapisały, proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości 1000 zł i podanie odpowiednich danych: m.in. Peselu i ksero Paszportu. Ostateczny termin zaliczki do końca sierpnia.
 6. Zaprzyjaźniona parafia Makarówka organizuje w dniach 15-16 września (pt-sob) pielgrzymkę do Lichenia (Warszawy, Niepokalanowa), obiadokolacja i śniadanie, 150 zł lub mniej przy komplecie; Tel: Ks. Andrzej Wolanian 604274443 lub zapis w zakrystii.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Kacper Skup, kaw. zam. ul. Grabianowska, par. tut., i Ewa Weronika Demidziuk, panna zam. Horoszki Duże, tamtej że parafii, diec. drohiczyńskiej, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 8. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” a w nim: jak rozmawiać o chorobie nowotworowej z chorym i jego rodziną? Jak podlaskie sanktuaria odbierają pielgrzymi z innych stron Polski? O etapach wychodzenia z choroby alkoholowej oraz przeciwdziałaniu przemocy domowej Zachęcamy do czytania.
 9. Proszę już nie przynosić sprzętu elektronicznego i poczekać do następnej zbiórki.
 10. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Józef Kozak, l. 82, z ul. Grabianowskiej. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.