1. Dzisiaj Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte godz. 9:00, 10.30, 12:00 (chrzty)  i 16:00. Taca przeznaczona na szkoły katolickie w tym KUL. Dzisiaj obchodzimy 2 rocznicę sakry biskupa Piotra Sawczuka – polecajmy osobę i posługę Chrystusowi przez wstawiennictwo Męczenników Podlaskich.  Przed sumą Nowenna do Miłosierdzia Bożego, po sumie zmianka tajemnic różańcowych.
  2. Trwa Oktawa Wielkanocy, przeżywana, jako jedna wielka uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Modlimy się Nowenną do Miłosierdzia Bożego po Mszach Świętych popołudniowych o godz. 17.00. W najbliższy piątek (Oktawa) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Szczególnie wszystkim którzy zadbali o liturgię i wystrój namiotu-kaplicy: księdzu Jakubowi i młodzieży za dekoracje Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy; wszytkim ministrantom, którzy pełnili po żołniersku służbę przy ołtarzu, panu organiście i scholii za towarzyszenie w i podtrzymywanie śpiewów, panu kościelnemu za pomoc, wszystkim czytającym, śpiewającym, którzy zadbali o procesję rezurekcyjną, oraz czuwającym na modlitwie w czasie Triduum. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
  2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łagiewnik, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Tyńca w dniach 18-19 kwietnia. Cena 200 zł obejmuje 3 posiłki, wejściówki, ubezpieczenie. Osoby wcześniej zapisane proszę o zaliczkę w sumie 50 zł i dane do ubezpieczenia.
  3. W piątek zapraszam Komitet Budowy Kościoła na godz. 19.00 na plebanię.
  4. W najbliższą niedzielę taca na Caritas diecezjalną. Dzieci na godz 10.30 przynoszą wyklejanki Drogi Krzyżowej, będzie rozwiązanie konkursu.
  5. Proszę o zastanowienie się i odpowiedzialne wytypowanie kandydatów na przedstawicieli Rady Parafialnej poprzez wrzucenie propozycji na karteczkach na tacę w przyszłą niedzielę lub dostarczenie do księdza: za każdego bloku i z każdej ulicy zabudowy indywidualnej po jednej osobie, pisząc: nazwisko, imię, oraz adres ogólny: np.: ul. Grabianowska czy blok Dreszera nr 9. Decydując się proszę rozważyć czym jest Rada. Rada Parafialna jest instytucją, która w sposób formalny gwarantuje współdziałanie kapłanów i świeckich w ramach działalności duszpasterskiej w parafii. Rady Parafialne mają służyć urzeczywistnieniu postulatów soborowych, które polecają duszpasterzom chętnie korzystać z roztropnej rady świeckich oraz rozważać przedsięwzięcia, życzenia i pragnienia przez nich przedstawiane. Jest to gremium, w którym wierni uczą się współodpowiedzialności za Kościół parafialny, duszpasterstwo oraz za formację Ludu Bożego i pełnienie misji Chrystusa w świecie tak, aby głoszona była ludziom Ewangelia i dokonywało się ich uświęcenie. Dzięki temu kapłani nie są, bynajmniej, zwolnieni ze swoich obowiązków
    duszpasterskich, a otrzymują mocne wsparcie w realizacji powyższych zadań.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Wrzosek, kaw zam. Siedlce, ul. Boh. Getta, par. katedralnej i Iwona Dąbrowska, panna, zam. ul. Dreszera par. tut. Zap. I; Daniel Popek, kaw. Zam. w Siedlcach ul. Piłsudskiego, par. katedralnej i Katarzyna Kryńska, panna. Zam. ul. Kopciuszka par. tut, zap. I; Wyporski Piotr Adam, kaw. Zam. Siedlce ul. Rakowiecka, par. tut. i Anna Król, panna zam. w Białej, par. MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, zap. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  7. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Mirosława Osińska z ul. Bajkowej, l. 69.  Msza Święta pogrzebowa w środę, o godz 13.00 w kościele św. Teresy. 

Na stronie internetowej parafii o: pielgrzymkach do Medjugorie i do Gruzji; parafialnej pielgrzymce do Łagiewnik i Wadowic. a także zamieszczamy intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień.