1.      Dzisiaj: (5.III.) – 2 niedz. Wielkiego Postu, po Mszach Świętych puszka na pomoc misjom „Ad gentes” czyli niesienia poznania Chrystusa wszystkim. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 rodziny Domowego Kościoła wspólnoty Ruchu Światło Życie wygłoszą świadectwo. W czasie wizyty kolędowej wiele rodzin zgłosiło pragnienie formacji małżeńskiej we wspólnotach parafialnych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie daje wspólnota Domowego Kościoła w naszej parafii. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Domowego Kościoła prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem. Ks. proboszcz głosi misje w Pilawie

 

2.      Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15 oraz 19.00 poprowadzi wspólnota Ruchu Światło Życie Domowy Kościół.

 

3.      Krąg Biblijny, w poniedziałek, wyjątkowo o godz. 17.00.

 

4.      Za tydzień: (12.III.) 3 niedz. Wielkiego Postu.

 

5.      W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną odbywa się w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży i pracujących. W Wielkim Poście pamiętajmy o ubogich.

6. Do chorych udamy się przed rekolekcjami dopiero 23 III. O szczegółowych godzinach poinformujemy.

7. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej kaplicy w dniach 24-26 marca, poprowadzi je ks. Wodzisław Szczepanik, pracujący w Estonii. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze SP – 23 i 24 marca. Proszę rodziców aby zaplanowali pomoc przy ich organizacji.

 

8.      Spotkanie Rady Duszpasterskiej dnia 14 marca po Mszy Świętej o godz. 18.00 a Radę Ekonomiczną zapraszam 21 marca na godz. 19.00.

 

9.      Zbierane są podpisy za wystawieniem figury MB Kodeńskiej na osiedlu Dreszera-Hozera. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poparli tę sprawę swoim podpisem, i zawiadamiamy, że jeszcze będą zbierane podpisy w blokach 11, 13, 17 gen.  Dreszera. Przypomnijmy, że figurka jest wznoszona w roku 300-lecia koronacji obrazu MB Kodeńskkiej i dla zawierzenia i obrony mieszkańców osiedla.

 

10.  Wyjazd Kół Różańcowych na Kongres do Gończyc, dnia 11 marca, zapisy w zakrystii. 

 

11.   Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma 1300 dolarów (są teraz tanie) i 3000 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.

 

12.   (NC!) Od II półrocza szkolnego 2022/2023 obowiązuje prawo, według którego przystępujący do I Komunii Świętej oraz Sakramentu Bierzmowania powinni wykazać się uczestnictwem przez wszystkie lata katechezy szkolnej. Jest ono podyktowane koniecznością integralnego przygotowania kandydatów do w/w Sakramentów.

 

13.   Kancelaria: wraca do porządku zwykłego, czyli wt-czw po południu, w sobotę rano, pon, pt – nieczynna.

 

14.   Informacje na tablicy; tam także: tam także: o rekolekcjach z o. Jamesem Manjacalem (24-26.III) w Warszawie. Zachęcamy.

 

15.   (NC!) Możliwość skorzystania z dobrej jakości badań USG w kolorze; doopler kończyn, tarczycy, nerek, stawów, echo serca, w przychodni na ul. Floriańskiej, dn. 7.III. Pozostałe informacje na tablicy.

 

16.   W Echu Katolickim: Czym powinien być dla nas Krzyż Jezusa? Ludźmi sparaliżowanymi strachem łatwiej jest zarządzać, o zniewalających nas absurdach; Nieustanna misja Heleny Kmieć trwa; Zachęcamy do czytania.

 

17.   Zapowiedzi przedślubne: Piotr Ryżkowski, kaw z ul. Wodniaków par. św. Teresy i Daria Agnieszka Głuszczak, panna z ul. Żwirowej par. tut., zapow. III; Mateusz Próżanin, kaw. zam. ul. Rakowiecka, par. tut., i Katarzyna Małgorzata Zborowska, panna z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

 

18.   Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Marcin Sadowski, l. 40 z ul. Miłej i śp. Teresa Zając, l. 60 z ul. Grabianowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.