Dzisiaj (2 kwietnia) przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu: Dzień Komunii Świętej Generalnej;

 • o godz. 00 – Msza Święta dziękczynna za dar nawiedzenia Świętych Znaków z zawierzeniem parafii Matce Bożej Fatimskiej przez wstawiennictwo św. Jan Pawła II;
 • pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie.
 • Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 15.30 i następnie Msza Święta. W tygodniu będą obowiązkowe spotkania wg rozdanych terminów.
 • O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
 • Proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę kościoła w Wilczyskach.
 1. I czwartek miesiąca – nabożeństwo i Adoracja z modlitwą o powołania oraz spotkanie Apostolatu Złotej Róży po Mszy Świętej godz. 18.00
 2. I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej. Drogi krzyżowe o 16.30, 17.00 i 19.00
 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek o godz. 17.00
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja ku czci Chrystusa Króla przed sumą o godz. 12.00. Dzieci na 10.30 przyniosą puszki i skarbonki z jałmużny wielkopostnej, o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 5. Wdzięczny Bogu za czas rekolekcji mówię Bóg zapłać wszystkim za pomoc przy organizacji rekolekcji szkolnych i Wielkopostnych: ks. Jakubowi za przygotowanie rekol szkolnych; także Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 i katechetom; Panom: organiście i kościelnemu, wszystkim zaangażowanym w liturgię, ministrantom, scholii. Przede wszystkim samemu ks. Jerzemu Dudzie, rekolekcjoniście za modlitwę i ukazanie nam dróg Bożych, Bóg zapłać też za dary na stół plebanijny.
 6. W tym tygodniu z racji spowiedzi kancelaria czynna tylko w poniedziałek,  środę i sobotę przy okazji Mszy Świętych.
 7. Dziękujemy młodzieży, która zbierała żywność dla potrzebujących w supermarketach w ostatni piątek i sobotę. Bóg zapłać także z ofiary do puszki na Caritas, zebrano 503 zł.
 8. Zadbajmy o wystrój grobu Pana Jezusa w naszej kaplicy poprzez ofiarę do puszki, Baranki Wielkanocne z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym po 5 zł przy wyjściach,
 9. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza młodzież z całej diecezji wraz z duszpasterzami na obchody 32. Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. w kościele św. Józefa w Siedlcach od godz. 10.00. Program w gablocie i na stronie a zgłoszenia u księdza Jakuba.
 10. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami Siedlec w Niedzielę Palmową 9 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele św. Józefa a zakończenie w Katedrze. Niesiemy krzyż przy 12 stacji.
 11. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny w Siedlcach zaprasza uczniów klas III gimnazjum oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 (sobota) od godz. 9.00 do 15.00. Każdy uczeń i rodzic będzie mógł zapoznać się z ofertą liceum oraz warunkami nauki oraz osiągnięciami uczniów i absolwentów. Będzie również możliwość uzyskania informacji o naborze uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 w tym do klasy akademickiej Szkoły Głównej Handlowej oraz klasy dwujęzycznej. Tego samego dnia zainteresowani uczniowie i rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą Bursy dla Młodzieży Męskiej im. św. Stanisława Kostki.
 12. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” W nim m.in. co jest istotą nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca? jaka przyszłość szpitali w naszym regionie czyli o reformie w służbie zdrowia. – Zachęcamy do czytania.
 13. Zapowiedzi przedślubne: Andrzej Rosa i Aneta Rosa, cywilnie związani, zamieszkali na ul. Miłej, par. tut., zapow. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 14. Z naszej wspólnoty odeszła odszedł do Pana: śp. Jan Borkowski, l. 77 z ul. Śmiałej – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. wieczny odpoczynek racz im dać Panie.