Ogłoszenia parafialne: 19 X 2014

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą, niedzielę misyjną, taca przeznaczona jest na misje, Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży oraz Ofiary składane na tacę na działalność siedleckiej Caritas i pomoc ubogim.
 2. 22 października, czyli w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II o godz. 30 w naszej parafii rozpocznie się modlitwa różańcowa z rozważaniami papieskimi, zaś o godz. 17.00 będzie sprawowana Eucharystia dziękczynna za wizytę Jana Pawła II w Siedlcach i powołanie nowej parafii.

 1. 23 października (czwartek w Tygodniu Misyjnym) będziemy przeżywać III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej. Zgodnie z prośbą wyrażoną przez Moderatora Krajowego, ks. Szymona Muchę, zapraszam do kościołów parafialnych wszystkich członków Żywego Różańca. Czy odmawiamy tę modlitwę w naszych rodzinach? Zapraszamy na modlitwę różańcową w dni zwykłe na godz. 16.30, a w niedzielę na 11.30 szczególnie dzieci i młodzież. W poniedziałki modlitwy odmawiają kandydaci do bierzmowania.
 2. Zachęcamy, aby brać karteczki na wypominkii pamiętając o bliskich zmarłych prosić Kościół o modlitwę za nich. W naszej parafii będzie sprawowanych w sumie 20 Mszy Świętych za zmarłych poleconych w wypominkach.
 3. Wczoraj odbyła się piesza pielgrzymka do Wołyniec (są tam pięknie ulokowane relikwie św. Jana Pawła II). Było to nasze zaproszenie, aby przybył do nas św. Jan Paweł II w Jego relikwiach, które w tym tygodniu zostaną przywiezione z Krakowa.
 4. Bóg zapłać panom za prace przy przewożeniu płyt, układaniu ich; paniom za sprzątanie przyszłej tymczasowej plebanii przy ul. Czerwonego Kapturka. W poniedziałek (20 X) od godz. 9.00 zapraszam panie ponownie do tej pracy. Przypominamy, że można już wjeżdżać samochodami na plac i ustawić je od strony północnej. Bóg zapłać za ofiaryna budowę kościoła: 50 zł z ul. Grabianowskiej; 100 zł z ul. Glinanej i Łukowa; 150 zł z ul. Jordana; 200 zł z ul. Zielonej i Rakowieckiej; 300 zł z ul. Gąski Balbinki; 400 zł. z ul. Południowej; 500 zł z ul Gąski Balbinki;1000 zł z ul. Porazińskiej.
 5. Za tydzień w niedzielę 26 października odbędzie się I odpust parafialny o godz. 12.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył  i kazanie wygłosi dziekan zbuczyński, ks. Stanisław Chodźko. Modlitwę Różańcową rozpoczniemy o godz 11.15. Z tej racji proszę o ciasto na plebanię. Ponadto w niedzielę, 26 października o godz. 19.00 w katedrze siedleckiej odbędzie się koncert dziękczynny za dar osoby i świętości Jana Pawła II w wykonaniu laureatów „The Voice of Poland” oraz zespołu „NGE Dobry Skład”.
 6. Zapowiedzi: Marek Wasilewski, kaw. Z ul. Konwaliowej, par. św. Teresy i Edyta Sadło, panna z ul. Południowej, par. tut – zap III; Marcin Milatti, kaw. Z ul Dreszera par. tut, i Bożena Wrzosek, panna z ul. Mieszka I, par. św. Józefa – zap. III, Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 7. Duszpasterze akademiccy informują, że w kaplicy Ducha Świętego przy ul. Brzeskiej 37 w każdą niedzielę sprawowana jest Msza Święta o godz. 20.00.
 8. Echo Katolickie:
 9. Dzisiaj (19 X) NSZZ Solidarność zaprasza na Mszę Świętą za Ojczyznę w 30 r. śm. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którą będzie odprawiona w katedrze siedleckiej o godz. 18.00. Zapraszamy ludzi pracy i związków zawodowych. Poza tym na stronie o: Spotkaniu Służby Zdrowia dzisiaj o godz. 16.00 w kościele Ducha Świętego; pielgrzymce do Wilna; galeria zdjęć z pielgrzymki do Wołyniec.