1. Dzisiaj przeżywamy 2 niedzielę okresu zwykłego. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. O godz. 14.00 Msza Święta w kościele św. Teresy i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców Po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla bierzmowanych.

 1. Bóg zapłać za dar produktów i rzeczy potrzebnych na wspólne kolędowanie; Szanownym Panom za wczorajszą pracę przy przewożeniu płyt oraz za ofiarowane płyty z ul. Gąski Balbinki, pracę sprzętu z ul. Jasnej i Miłej; Panu Nowotniakowi za wykonanie i obsadzenie tablicy informacyjnej. Bóg zapłać za przywiezienie krzeseł, i konfesjonału z Chełma z ul. Gąski Balbinki.
 2. W naszej parafii niedzielną chrzcielną będzie III miesiąca o godz. 12.00. Z tej racji odbędą się katechezy chrzcielne dla rodziców planujących rozwój rodziny i kandydatów na chrzestnych we wszystkie niedziele lutego po Mszy Świętej o godz. 16.00 na plebanii na Czerwonego Kapturka 7.
 3. Podobne katechezy dla narzeczonych zamierzających w dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński odbędą się w lutym i marcu po Mszach Świętych o godz. 9.00
 4. Trwa wizyta kolędowa: Odwiedzamy domy jednorodzinne przed południem od godz. 9.00, a bloki po południu (najwcześniej od 15.30 ale też i później). Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym oraz na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać za gościnne przyjęcie.
 5. W środę obchodzimy dzień babci a w czwartek dzień dziadka okolicznościowe modlitwy w naszej kaplicy, pamiętajmy o żywych i zmarłych członkach rodziny.
 6. W piątek obchodzimy wspomnienie Bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy, Męczenników Podlaskich. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Pratulinie o godzinie 12.00 w sumie odpustowej, której będzie przewodniczył bp Piotr Sawczuk albo jeszcze w kolejnych dniach nowenny w Sanktuarium o godz. 19.00 także tutaj po Mszy Świętej o godz. 17.00. 23 stycznia istnieje możliwość zyskania odpustu w par. Bł. Męczenników na ul. Daszyńskiego podczas odpustu któremu będzie przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.
 7. W sobotę (24 I) nie będzie próby scholii.
 8. Za tydzień taca na organizację ŚDM w diecezji.
 9. Zgłosiła się już część potrzebujących pomocy materialnej z naszej parafii do organizującego się punktu Caritas. Mamy jeszcze paczki noworoczne. Koniecznie prosimy, aby wszystkie te osoby jak i inne chcące otrzymywać pomoc pobrały z MOPS-u zaświadczenia o dochodach i przyniosły je do punktu Caritas na rogu Smoczej i Korczaka w piątek o godz. 10.00.
 10. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym zaprasza na spotkanie które odbędzie się w par. Bożego Ciała w Siedlcach dniach 24 stycznia o godz. 10.00
 11. Zbieramy pamiątki z wizyty Jana Pawła II w naszym mieście ewentualnie z osobistych spotkań z Papieżem. Prosimy o zgłaszanie ich posiadania w zakrystii.
 • Zapowiedzi: Piotr Zdunek i Justyna Agnieszka Zdunek, zam. przy ul. Rakowieckiej par. tut – zap. I i II, Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 • Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Halina Adamczyk, śp. Teresa Czyżewska, śp. Edmund Mamcarz, wieczny odpoczynek racz im dać Panie.