1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po sumie procesja za zmarłych. Dzisiaj także I niedziela mca i taca na budowę kościoła.
  2. Pamiętamy o wyproszeniu miłosierdzia Bożego dla naszych zmarłych: a) Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, ofiarowany za zmarłych. b) Modlitwa wspominkowa do 8 listopada czytanie kartek wypominkowych połączone z Koronką do Bożego miłosierdzia, o godz. 16.40. c) Msze św. za zmarłych poleconych w Wypominkach od 3 do 8 listopada o godz. 17.00 a następnie podczas rekolekcji i w każdą 4 niedzielę miesiąca na sumie.

  1. Bóg zapłać za przygotowanie Odpustu: liturgii ks. Jakubowi i wszystkim czytającym, naszemu chórowi i scholii na czele z p. Organistą, paniom za fantastyczne ciasta. Bóg zapłać za ofiaryna budowę kościoła: po 100 zł z ul. Grabianowskiej i ul. Radzyńskiej; po 200 zł z ul. Południowej, Porazińskiej i Grabianowskiej.
  2. Na sercu, mnie jako jako Proboszczowi, leży jak najszybsze uzyskanie miejsca w stołówce wojskowej na sprawowanie codziennej liturgii. W tej sprawie wykonałem już wiele spotkań z władzami wojskowymi. Sprawa się przedłuża w związku z wielopoziomową strukturą własności w Wojsku Polskim, niemniej decyzja powinna zapaść w krótkim czasie, gdyż wszystkie czynniki a wiec Dowództwo Garnizonu Siedlce, Dowództwo 23 Pułku Lotnictwa Taktycznego oraz Dyrekcja Agencji Mienia Wojskowego deklarują przychylność dla sprawy i życzliwość. Nasza sprawa, jak ufam i rozumiem, nie stoi w sprzeczności z wypowiedzią ministra Obrony Narodowej, p. Tomasza Siemoniaka, której udzielił w Siedlcach, na temat planowanego rozwoju Garnizonu Siedlce.
  3. Koło środy lub czwartku potrzebna będzie w ciągu dnia pomoc kilku silnych mężczyzn. Proszę chętnych alby pozostawili kontakt w zakrystii lub przesłali SMS- em swoje dane na nr parafialny, abym mógł powiadomić o konkretach.
  4. Jeżeli ktoś chciałby ofiarować metalowe, nawet używane słupki do siatki, niech je dostarczy na plac parafialny albo powiadomi o ich posiadaniu.
  5. Od przyszłego tygodnia rozpacznie funkcjonowanie kancelaria przy ul. Czerwonego Kapturka 7 w dodatkowych godzinach, o których poinformujemy.
  6. Echo Katolickie:
  7. Poza tym na stronie o:Sztuce „Gość oczekiwany” w WSD Siedlce; kolejnym filmie z Cyklu Rekolekcje filmowe „Gdy budzą się demony”; oraz o warsztatach 7 sekretów efektywnego ojcostwa, które odbędą się w Katol. Gimnazjum w Siedlcach.