1. Dzisiaj: (15.I.2023) II niedz okresu zwykłego, Jasełka w wykonaniu uczniów SP5 pod kierunkiem katechetów – po Mszy Świętej o godz. 12.00; ponieważ Radio z powodu choroby pracownika przełożyło wizytę u nas – dzisiaj taca budowlana.
 2. We wtorek (17.I) wspomn. św. Antoniego, opata; w środę (18.I) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan; w czwartek wspomn. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę (21.I), św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy;
 3. Trwa nowenna przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy męczenników z Pratulina – modlimy się o pokój, jedność chrześcijaństwa, przekaz wiary młodemu pokoleniu. Odbywa się po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy o godz. 7.00.
 4. Za tydzień: (22 .I.2023) będziemy gościć przedstawiciela Katolickiego Radia Podlasie, który zaznajomi nas z bieżącą ofertą programową nie tylko Radia, ale także całego Informacyjnego Centrum Radiowego, oraz zbierze ofiary na tacę na jego funkcjonowanie
 5. Kancelaria: czynna w systemie kolędy: w tym tygodniu: w poniedziałek nieczynna, pozostałe dni w godz. 8.00-8.45.
 6. Msza Święta z racji 160– rocznicy wybuchu powstania styczniowego odbędzie się w czwartek 19 I o godz. 18.00, w ramach miejskich obchodów. Będzie jej przewodniczył ojciec duchowny WSD ks. Maciej Majek, zapraszamy zarówno uczniów SP5 jak ich rodziców oraz wszystkie środowiska patriotyczne. Obchody przy SP 5 będą miały miejsce 20 I o godz. 13.00 wstęp wolny.
 7. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Dziękujemy za gościnne przyjmowanie nas w Waszych domach i za złożone ofiary. Program w „Pielgrzymie”, na stronie internetowej i wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jeśli nie mieliśmy możliwości przyjęcia księdza w wyznaczonym terminie, proszę umawiać się na indywidualne wizyty w czwartek od 16.00 i w sobotę od 00.
 8. Najbliższe katechezy chrzcielne odbędą się 28 i 29 stycznia o godz. 17.00. Przypominamy, że chrzty w Wielkim Poście się nie odbywają.
 9. Kierujemy propozycję zarówno do odbywających formację w różnych grupach jak też chcących ożywić swoją wiarę: Seminarium wiary rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 30.03 przez kolejne czwartki – Msza o godz. 18.00 i spotkanie.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma ok. 7500 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.
 • W Echu Katolickim: Przekroczyć siebie – rozważania dla wierzących i poszukujących; to był wielki człowiek Kościoła – Benedykt XVI we wspomnieniach. Zachęcamy do czytania.
 • Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Jadwiga Kosiedowska, l. 88 z ul. Rakowieckiej. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 • Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.