1. Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Adoracyjne i Zmianka Różańcowa po sumie o godz. 12.00. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kaplicy i kościoła. W ostatnim tygodniu zarysowała się koncepcja budowy: tymczasowa kaplica połączona z plebanią, która potem będzie zamieniona na salki parafialne. Chodzi o to, aby nie stracić ani złotówki.

2. W poniedziałek obchodzimy Święto Narodzenia NMP inaczej MB Siewnej. Jeśli będzie przyniesione zboże, poświęcimy je.

 3. Do chorych wyjątkowo w tym miesiącu udamy się w piątek (12 IX) od godz. 9.00 potem będziemy odwiedzać w czwartek przed I piątkiem miesiąca. Prosimy zgłaszać chorych, „nowych”, i wcześniej odwiedzanych, mimo, że otrzymaliśmy listę z par. św. Teresy.

3a. W sobotę (13 IX) po Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się I Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową naszymi ulicami. Po Nabożeństwie spotkanie KSM – u

 4. Niedziela przyszła to Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zadbajmy o odnowienie i udekorowanie krzyży na naszych posesjach.

4a) W przyszłą niedzielę Biskup Siedlecki zaprasza nas do Parczewa na uroczyste obchody 450-lecia wprowadzenia uchwał Soboru Trydenckiego, zatwierdzonego na Polskę własnie w Parczewie. WIęcej informacji tutaj

 5. I Komunia Święta – odbędzie się w dniu 3 maja 2015; przygotowanie: pierwsze spotkanie 21 września (III niedz. mca) godz. 14.00 kościół. św. Teresy.

 6. Msze Święte tutaj na placu: w niedzielę o godz. 9.00 i 12.00, w dni zwykłe o godz. 17.00. Kancelaria czynna od godz. 16.00 w naszej tymczasowej zakrystii przy ul. Rakowieckiej; działa już podstawowa wersja naszej strony internetowej www.siedlcejanpawelii.pl.

 7). Prosimy, aby do następnej niedzieli włącznie (14 IX) zgłosiły się wszystkie osoby dorosłe, które zechcą przyjąć sakrament Chrztu Św. Dotyczy to szczególnie starszej młodzieży, która zamierza wejść w sakramentalny związek małżeński.

7a) 5 października organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Zapraszamy wszystkich mężczyzn wraz z rodzinami do wzięcia w niej udziału i zapisywania się w kancelarii ewentualnie wstępnie przez stronę parafialną.

 8) Bóg zapłać za ofiary na budowę: 3 x po 50 zł; 1x 100 zł; 2 x po 1000 zł; Panom za wkopanie słupków pod ogrodzenie oraz za ofiarowaną bramę wjazdową

8a) We wtorek 16 IX zapraszam po Mszy Świętej o godz. 17.00 na spotkanie wszystkich Radnych parafialnych z Rad Ekonomicznych z par. św. Teresy i Ducha Świętego, którzy znaleźli się na terenie naszej parafii, oraz wszystkich którzy pragną włączyć się w prace Komitetu Budowy Kościoła na spotkanie robocze. 

9. Zapowiedzi: Tomasz Kościuk, kawaler z Augustowa, par. św. Jana Chrzciciela i Martyna Drygiel, panna z ul. Południowej par. tut – zap. II

Jacek Mazur, kawaler z Lublina, ul. Hirszfelda, par. Miłosierdzia Bożego i Anna Staniszewska, panna z ul. Grabianowskiej par. tut – zap. I  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

9) Echo Katolickie