1. Dzisiaj przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą, Niedzielę miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę tymczasowej kaplicy i kościoła. Nabożeństwo po sumie o godz. 12.00. Słowo Boże wzywa nas do pełnienia dzieł Bożych: sprawiedliwości, uczciwości, uznawania Boga za Ojca. Dzisiaj także o godz 12.00 odbedzie się uroczystość odpustowa w kościele pw. św. Teresy – zapraszamy.

  1. Trwają nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy w dni zwykłe na godz. 16.30, a w niedzielę na 11.30 szczególnie dzieci i młodzież, oraz Kółka Różańcowe. Podczas homilii wyjaśniamy jak przeżywać modlitwę różańcową.
  2. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkania w grupach. Prosimy przyłączyć się do tej grupy, której termin spotkania bardziej odpowiada. Grupa pierwsza w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 17.00, druga zaś we wtorek po Mszy Świętej. W poniedziałek zapraszamy kandydatów do bierzmowania do poprowadzenia modlitwy różańcowej na placu o godz. 16.30.
  3. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do modlitwy o pokój i ustanie prześladowań w Iraku, Syrii i całym Bliskim Wschodzie w dniu 7 października we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. Za tydzień w niedzielę (12 X) Dzień Papieski, pod hasłem „Świętymi bądźcie”, podczas którego wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia poprzez zbiórkę do puszek na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży. Dzisiaj zapoznajemy się z Listem Biskupów Polskich na ten temat. (S) Zaś taca za tydzień przeznaczona jest na działalność siedleckiej Caritas i pomoc ubogim.
  5. Trwają intensywne prace nad planami budynku tymczasowej kaplicy i sal parafialnych oraz plebanii, jutro pojawi się na placu toaleta. Bóg zapłać panom za prace przy namiocie i przygotowaniu placu. Od dzisiaj można już wjeżdżać samochodami na plac i ustawić je od strony północnej. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: 50 zł z ul. Korczaka; 100 zł z ul. Południowej i Dreszera; 200 zł. z ul. Smoczej, Hozera i Żwirowej; 1000 zł z ul Grabianowskiej; W każdą II niedzielę miesiąca na sumie o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza za Dobrodziejów i Ofiarodawców
  6. Zapowiedzi:

Andrzej Zawadzki, kaw. zam. ul. Hozera, par. tut., i Małgorzata Rojek, panna z ul. Kiepury, par. katedralnej. – zap. II

Marek Wasilewski, kaw. Z ul. Konwaliowej, par. św. Teresy i Edyta Sadło, panna z ul. Południowej, par. tut – zap I

Marcin Milatti, kaw. Z ul Dreszera par. tut, i Bożena Wrzosek, panna z ul. Mieszka I, par. św. Józefa – zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

8) Echo Katolickie:

9) Dzisiaj odbędzie się spotkanie upamiętniające 30 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki (19.X), zatytułowane „Litania Wolności”. Zapraszamy na godz. 18.45 (po Mszy Świętej wieczorowej) w kościele św. Stanisława BM w Siedlcach. Poza tym na stronie www: Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II do Włoch; Rekolekcjach filmowych w NOVEKINO od 7 X; oraz o Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży, którego jesteśmy organizatorem.

10) Osoby, które są zainteresowane modlitwą w intencji kapłanów poprzez uczestniczenie w Złotej Róży informujemy, że w dniach 11 i 12 X organizowany jest wyjazd do Obór. Informacje w zakrystii oraz na stronie www.

13) Z naszej wspólnoty odeszli do Pana zaopatrzony sakramentami św.: śp. Józef Sajdak z ul. Dreszera i Edward Radzimirski,  pg. w poniedziałek o godz. 13.00 w kościele św. Teresy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.