1. Dzisiaj przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. Słowo Boże wzywa nas do chętnego włączania się w dzieło przemiany świata i zbawienia człowieka. Dzisiaj mamy dwie rocznice: śmierci Jana Pawła I, papieża uśmiechu oraz beatyfikacji ks. Michała Sopoćki przez Benedykta XVI w 2008r. Zachęcamy z tej okazji do odmówienia w rodzinach Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 za prześladowanych chrześcijan i o pokój na świecie.

  1. W środę rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na godz. 16.30 szczególnie dzieci i młodzież, oraz Kółka Różańcowe. Będziemy modlili się i starali się wyjaśniać jak przeżywać modlitwę różańcową.
  2. W czwartek odwiedzimy chorych. Początek o godz. 9.00. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II  z racjii nabożeństwa do naszego Świętego Patrona.

3a. Najbliższe piątek i sobota są pierwszymi dniami miesiąca. Są one zachętą do systematycznej spowiedzi oraz Komunii Świętej wynagradzającej. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i nabożeństwie o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.00.

  1. Zapraszamy wszystkich na odpust parafialny z racji wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus do par. św. Teresy za tydzień na sumę o godz. 12.00.
  2. Wznawia swoje działanie Drugi Synod Diecezji Siedleckiej. 4 października (sobota) w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach, o godz. 16.00 odbędzie się III Sesja Plenarna.

W Programie Msza święta, wykład „Głód Słowa Bożego” – spojrzenie egzystencjalne – ks. kan. Wojciech Hackiewicz; Świadectwa oraz Agapa. Zapraszamy zatem do udziału w Sesji wszystkich należących do byłych grup synodalnych i chętnych, chcących głębiej wejść w liturgię i przeżywanie sakramentów. Na zgłoszenia oczekujemy dzisiaj po Mszy Świętej. Grupą synodalną będzie opiekował się ks. Proboszcz.

  1. 5 października organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie.Zapraszamy rodziny (mężczyzn wraz z rodzinami) do wzięcia w niej udziału. Program obejmuje katechezę, modlitwę na Dróżkach Pratulińskich oraz Eucharystię i wspólny posiłek. Odwiedzimy także Drohiczyn. Wyjazd o godz. 8.00, tutaj spod placu kościelnego, przyjazd ok. 17.00 Cena 30 zł. Zapisanych prosimy o podanie swoich danych osobowych.
  2. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: 30 zł z ul. 11 Listopada; 50 zł z ul. Rakowieckiej i ze Zbuczyna; 100 zł z ul. Dreszera, 200 zł. z ul. Porazińskiej; 550 zł z ul Torowej; W każdą II niedzielę miesiąca na sumie o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza za Dobrodziejów i Ofiarodawców. Przy tej okazji ostrzegamy przed oszustami, którzy chodzą po domach i zbierają ofiary jakoby na budujący się kościół. Parafia nikogo nie wysyła do zbierania ofiar po domach.
  3. Zapowiedzi:

Adam Jastrzębski kaw. zam. na ul. Żwirowej par. tut i Justyna Iwańczuk, panna zam. w Krześlinku, par. św. Mikołaja w Krześlinie – zap. III

Dawid Gawron, kaw. zam w Wólce Wołynieckiej par. św. Józefa Robotnika w Wołyńcach i Joanna Kniaź, panna z ul. Zielnej, par. tutejszej – zap. III

Andrzej Zawadzki, kaw. zam. ul. Hozera, par. tut., i Małgorzata Rojek, panna z ul. Kiepury, par. katedralnej. – zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

9) Echo Katolickie:

10) Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego odbędzie się dzisiaj (28 września, początek: Msza Święta w katedrze o godz. 13.00) Poza tym na stronie: Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II do Włoch;

11) I Katolickie LO im. Św. Rodziny w Siedlcach organizuje w roku szkolnym 2014/15 kurs dla uczniów gimnazjów przygotowujący do osiągnięcia wysokich wyników na egzaminie Kończącym Gimnazjum. Zajęcia odbywać się będą w budynku KLO w soboty w godz. 9.00-15.00 Informacje na naszej stronie WWW oraz w sekretariacie szkoły.

12) Ks. Adam Kulik, z Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej zaprasza osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunów na Mszę święta. która będzie odprawiona w każdą czwartą niedzielę miesiąca, a więc dzisiaj (28. 09.2014) o godzinie 15.00 w kaplicy SS. Sakramentek przy ulicy Rawicza w Siedlcach.

13) Z naszej wspólnoty odeszła do Pana zaopatrzona sakramentami św.: śp. Jadwiga Kwiatkowska, pg. w czwartek o godz. 12.30 w kościele św. Teresy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.