1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą, także Dzień Papieski, pod hasłem „Świętymi bądźcie”, podczas którego wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia poprzez zbiórkę do puszek na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na działalność siedleckiej Caritas i pomoc ubogim. Dzisiaj w katedrze siedleckiej o godz. 16.00 odbędzie się Eucharystia dziękczynna za wizytę św. Jana Pawła II w Siedlcach a potem złożenie kwiatów pod pomnikiem świętego Patrona. Wcześniej na terenie naszej parafii w Zespole Szkół nr 2 na ul. Dreszera, o godz. 13.00 widowisko słowno- muzyczne i podsumowanie turnieju szachowego.

  1. Trwają nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy w dni zwykłe na godz. 16.30, a w niedzielę na 11.30 szczególnie dzieci i młodzież, oraz Kółka Różańcowe. W poniedziałki modlitwy odmawiają kandydaci do bierzmowania, we wtorek (14 X) zapraszamy naszych nauczycieli i katechetów, w sobotę (18 X) lekarzy i pielęgniarki.  Od dzisiaj można też brać karteczki na wypominki i pamiętając o bliskich zmarłych prosić o modlitwę za nich.
  2. W poniedziałek obędzie się ostatnie nabożeństwo fatimskie i procesja z lampionami ulicami po Mszy Świętej o godz. 17.00. (Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30).
  3. „W czwartek 17 października o 12.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się kolejny już pogrzeb dzieci utraconych. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Kazimierz Gurda. Zapraszamy do modlitwy i solidarności z rodzicami doświadczonymi stratą, aby doznali ukojenia w bólu.
  4. Wielkie wydarzenie dla naszej parafii: w sobotę (18 X) zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej do Wołyniec (są tam pięknie ulokowane relikwie św. Jana Pawła II). Będzie to nasze zaproszenie, aby przybył do nas św. Jan Paweł II w Jego relikwiach. Wyjście o godz. 9.00 spod placu budowy. Powrót autobusem MPK o godz. 13.26. W związku z tym spotkanie chętnych do scholii parafialnej odbędzie się w środę po Mszy Świętej o godz. 17.00
  5. Bóg zapłać panom za prace przy pasie drogowym, paniom za sprzątanie palcu. Zapraszamy chętnych panów, z łopatami, piaskówkami do dokończenia pracy w poniedziałek (13 X) od godz. 9.00 Przypominamy, że można już wjeżdżać samochodami na plac i ustawić je od strony północnej. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: 50 zł z ul. Hozera; 100 zł z ul. Dreszera; 300 zł. z ul. Bajkowej; 500 zł z ul Jordana, Kopciuszka i Jasnej; Dzisiaj o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza za Dobrodziejów i Ofiarodawców
  6. Za tydzień (19 X) niedziela misyjna, taca na misje.

8a) I odpust parafialny w niedzielę 26 października o godz. 12.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył  i kazanie wygłosi dziekan zbuczyński, ks. Stanisław Chodźko.

7a. Zapowiedzi:

Andrzej Zawadzki, kaw. zam. ul. Hozera, par. tut., i Małgorzata Rojek, panna z ul. Kiepury, par. katedralnej. – zap. III

Marek Wasilewski, kaw. Z ul. Konwaliowej, par. św. Teresy i Edyta Sadło, panna z ul. Południowej, par. tut – zap II

Marcin Milatti, kaw. Z ul Dreszera par. tut, i Bożena Wrzosek, panna z ul. Mieszka I, par. św. Józefa – zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

  1. Echo Katolickie:
  2. Za tydzień w niedzielę (19 X) NSZZ Solidarność zaprasza na Mszę Świętą za Ojczyznę w 30 r. śm. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którą będzie odprawiona w katedrze siedleckiej o godz. 18.00. Zapraszamy ludzi pracy i związków zawodowych. Poza tym na stronie o: Rekolekcjach filmowych w NOVEKINO od 7 X; oraz o Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży, którego jesteśmy organizatorem.
  3. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana zaopatrzona sakramentami św.: śp. Jadwiga Kadej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.