Mi kochani zbliża się miesiąc październik, gdy nasze domy nawiedzi obraz MB Różańcowej, z piękną instalacją zachęcającą do modlitwy różańcowej w tym za Ojczyznę.

Poświęcenia obrazu oraz błogosławieństwa na nawiedzenie udzieli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda w dniu 1 października (wtorek) podczas Eucharystii o godz. 18.00. Ks. Biskup zainauguruje uroczyście modlitwę Różańcową w miesiącu październiku podczas nabożeństwa o godz. 17.15. Na modlitwę różańcową i te Msze Święte serdecznie zapraszamy.

Nawiedzenie rodzin przez Matkę Bożą Różańcową jest okazją do odświeżenia wiary w rodzinie, wspólnej modlitwy, czytania Słowa Bożego oraz poświęcenie bliskich a szczególnie dzieci i młodzieży Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi

Radni duszpasterscy już odwiedzają nasze domy, aby zorientować się i uprzedzić o tych wyjątkowych odwiedzinach.

Obraz powędruje na poszczególne ulice, nawet w systemie alfabetycznym, zaczynając od ul. Bajkowej. Ustaliliśmy z Radnymi, że ulica będzie obraz zabierała do siebie uroczyście, (Bajkowa w dniu 1 października). W danej rodzinie będzie przebywał 1 dobę, do wieczora dnia następnego.

Wg zrobionej listy obraz odprowadzamy do następnej przyjmującej na ulicy rodziny. Będą zapewnione pomoce do modlitwy, będzie to także okazja do wspólnej modlitwy, gdy tak ważny jak Maryja Gość nawiedza nasze progi, przynosi nam pozdrowienie, pokój serc oraz niesie Jezusa.

Pozdrawiam wszystkich z Medjugorie, ks. Proboszcz

Cdn.