W niedzielę 27 sierpnia 2023, w godzinach 9:00-14:00 na placu parafialnym odbył się Festyn Parafialny. Nie zabrakło tu atrakcji dla młodych i starszych, a więc: dmuchańców, smakołyków i fantów dla dzieci. Szczególne propozycje przygotowała Fundacja Odpowiedzialni za Przyszłość, która wspólnie z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Wilanowie, Centrum Opatrzności Bożej oraz Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach zaprosiła na grę rodzinną „Śladami błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej”.

Wyjątkową atrakcją tego dnia była również „Warszawa Wojtyły” – czyli samochód, którym podróżował biskup krakowski i późniejszy kardynał Karol Wojtyła. Mogliśmy wrócić oczami wyobraźni wrócić do tamtych lat posługi Naszego Świętego Patrona.

Ostatnim punktem naszego świętowania było Kino Plenerowe w naszym ogrodzie kinowym. Wyświetlony został film „Home Run” – o niesamowitym powrocie do normalnego życia rodzinnego, które zostało rozbite przez uzależnienie alkoholowe. Jest to doskonały film dla wszystkich, dla całych rodzin.

Bogu niech będą dzięki za te 9 lat istnienia parafii. Z przytupem wchodzimy w rok 10…