Dzisisaj W poniedziałek (02.04) mija 13. rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. 
Ponieważ w święta jesteśmy z rodzinami zachęcamy aby  w domu wyśpiewać Apel Jasnogórski i pomodlić się dziesiątką różańca nawiązując do godziny odejścia: 21.37, przy zapalonej świecy, możliwie umieszczonej w oknach naszych domów.
Jan Paweł II zmarł w sobotę, 2 kwietnia 2005 roku, o godzinie 21:37 w Watykanie. Miał prawie 85 lat. Po śmierci Papieża Polaka w kraju ogłoszono żałobę narodową. Odwołano zaplanowane imprezy rozrywkowe. Media zaprzestały transmisji meczów i większość czasu poświęcały wspomnieniom o zmarłym papieżu. Tak też było na Suwalszczyźnie. Już w sobotni wieczór, tuż po śmierci Jana Pawła II, wierni zaczęli gromadzić się w świątyniach na modlitwie. W Suwałkach odwołano imprezy masowe i wydarzenia kulturalne, a kościoły we wszystkich parafiach wypełniły się wiernymi.

Jan Paweł II, a właściwie Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach. Był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym od 455 lat biskupem Rzymu spoza Włoch. W czasie ponad 27 lat pontyfikatu odbył 104 podróże zagraniczne, w związku z czym był nazywany papieżem-pielgrzymem. Walnie przyczynił się do upadku komunizmu w państwach bloku wschodniego, był orędownikiem pokoju i dialogu ekumenicznego.
27 kwietnia 2014 na Placu Świętego Piotra w Watykanie błogosławiony Jan Paweł II został ogłoszony świętym.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 2 kwietnia 2018