„Według tego co mi opowiadano, moment, w którym się urodziłem, był miedzy godziną piątą a szóstą po południu. Zatem był to prawie moment, w którym pięćdziesiąt osiem lat później wybrano mnie na papieża” (18.V.1997r).

„Urodziłem się 18 maja 1920 roku. Wspominając dzień tak ważny dla każdego człowieka chcę sięgnąć pamięcią do moich rodziców, którzy już dawno odeszli. Pragnę wspomnieć z wdzięcznością mojego ojca i matkę, którzy dali mi życie. Myśląc o moich rodzicach, pragnę w sposób szczególny podziękować Bogu, który jest Panem i Źródłem życia, za ten Jego pierwszy i fundamentalny dar” (17.V.1995r.) – Jan Paweł II

Dzień Papieski w Siedlcach

List Prezydium KEP na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.

Obchody w Archidiecezji Krakowskiej

Obchody w Wadowicach

Małopolski Serwis 100-lecia urodzin Jana Pawła II

Materiały na stronie centrumjp2

 

• Hymn obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II o wymownym tytule „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Utwór spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem, uzyskując na platformie Youtube ponad 4 miliony wyświetleń.
Link: https://youtu.be/u-XGQ4h1Qns

Zachęcamy do śpiewania oraz nagrywania swoich wykonań utworu. Na stronie internetowej Instytutu oraz profilu Facebooku udostępniony został podkład muzyczny, słowa oraz nuty. Czekamy na nagrania słuchaczy, które udostępnimy!

“Nie zastąpi Ciebie nikt” – śpiewajmy razem!