Dla naszej parafii jak też Kościoła w Polsce, „jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych (…) w przeżywanym obecnie roku duszpasterskim jest bez wątpienia setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypada ona w dniu 18 maja.

Tego dnia Papież Franciszek będzie modlił się u jego grobu. W niedzielę 17 maja o godz. 10.00 w Katedrze siedleckiej Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda będzie sprawował Mszę Świętą dziękczynną za życie  i pontyfikat św. Jana Pawła II.” (z komunikatu ks. bpa Kazimierza Gurdy).

Z racji urodzin Patrona naszej parafii uroczysta Msza Święta będzie sprawowana dnia 18 V o godz. 18.00, po której złożymy kwiaty pod figurą-pomnikiem Ojca Świętego przy naszej kaplicy. Udział wezmą także władze miasta Siedlce. Następnie wykład na temat „Maryja w życiu Jana Pawła II” wygłosi ks. dr Mateusz Czubak.

We wtorek (19.V) po wieczorowej Eucharystii wysłuchamy świadectw młodych ludzi i kapłana – żywych pomników życia i pasterzowania świętego Jana Pawła II;

W środę (20.V) pomodlimy się nowenną szkaplerzną, naśladując Patrona, który na co dzień korzystał z opieki i był prowadzony przez Maryję,

a w czwartek (20.V) w modlitwie uwielbienia Boga Trójedynego w Najświętszym Sakramencie, razem ze wspólnotą Cały Twój zakończymy obchody urodzin św. Jana Pawła II.