1 stycznia – urodzić Boga!

DSC_0422

 

Droga chrześcijańskiego życia wytyczona jest przez przykład Maryi – pierwszej chrześcijanki. Tak naprawdę nie ma chrześcijaństwa bez Maryi, nie ma innej postawy chrześcijańskiej wobec Boga w Jezusie jak postawa Maryi! W niej wiara osiąga pełnię! Z Ewangelii dzisiejszej uroczystości wypływają dla nas konkretne wskazówki w drodze ku pełni jaka objawiła się w Matce Jezusa: 

zachowywać sprawy Pana w sercu i je rozważać, więc najpierw słuchać co Pan mówi do mnie, pochylić się nad Słowem z dnia, czytać Pismo Święte, próbować dotrzeć do Jego głębi;

wielbić i wysławiać Boga – wielbienie jest odpowiedzią Bogu na Jego działanie wobec nas, zaś wysławianie jest radosnym opowiadaniem bliźnim o tym, co nam uczynił Bóg. Tego dzielenia nam brakuje… takiej odpowiedzi, która jest dla innych świadectwem, którą poprzedza zwykłe zauważenie, że Bóg nieustannie działa! 

– obrzezanie – skoro Anioł Maryi nakazał nadać Dziecięciu imię Jezus, Maryja dokładnie wykonała to, co Jej zostało polecone. Działanie zgodnie z tym, co Bóg do mnie mówi, wypełnienie Jego woli – oto ukoronowanie wszystkiego czego Pan Bóg dokonał we mnie – Jego dzieło spełnione przeze mnie jest właśnie „Urodzeniem Boga” – Jego Objawieniem się  dzięki współpracy z łaską!

Do tego jesteśmy przecież powołani, aby nie poddawać się, lecz aby czynić Boga konkretnym w naszych codziennych sprawach.

Na Nowy Rok motywacji i działania niech Matka Boża wspomaga nas, byśmy w rozważaniu, zachowaniu i wypełnieniu Słowa Boga z uwielbieniem i dziękczynieniem byli wierni każdego dnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *