Święte Znaki 2016

W naszej Parafii św. Jana Pawła II trwa Nawiedzenie Rodzin.

Od Adwentu 2015 nasze rodziny, domy odwiedza MB Fatimska i św. Jan Paweł II. O przygotowanie trasy nawiedzenia i zawiadomienie rodzin dbają radni parafialni.

Czas nawiedzenia, to jakby żywy znak przychodzenia Pana Jezusa do naszego domu. Wtedy staramy się wszystko uprzątnąć, oczyścić serca, to, co mogłoby Mu przeszkadzać, przygotować wnętrze, szczególnie przez sakrament pokuty i pojednania ale także odnowić nasze zwyczaje religijne, na nowo „znaleźć czas dla Boga” i cieszyć się Jego Osobą. Ponieważ nasz Patron w swoim haśle i postawie był zawsze „Totus Tuus”, chcemy, aby Maryja w znaku Fatimy, znaku nadziei dla świata i Europy sprzed tylu lat, wędrowała z Nim właśnie.

Niech tym spotkaniom towarzyszy osobista i wspólna w rodzinie modlitwa, złożone obietnice wobec Boga, obecność w dniu nawiedzenia lub pożegnania na Mszy Świętej, wpis do Księgi Nawiedzenia.

Przykładowy program Peregrynacji

Poniższy program stanowi jedynie propozycję, natomiast dobór modlitw, pieśni oraz sposobu kontemplacji Maryi w Jej Świętej Figurze i św. Jana Pawła II, każda Rodzina może ustalić indywidualnie.

 

17.00 Przywitanie z Matką figurze Fatimskiej i Patronem Parafii św. Janem Pawłem w jego wizerunku, Litania do św. Jana Pawła II

18.00 – 21.00 Modlitwa indywidualna Rodziny (Różaniec, śpiew, modlitwa w ciszy – wg osobistego uznania)

21.00 Apel Jasnogórski, Modlitwa wieczorna

21.30 – 6.30 Czuwanie z Maryją i Janem Pawłem II (wg osobistego uznania)

6.30 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, Modlitwa poranna

7.00 – 12.00 Modlitwa indywidualna Rodziny (Różaniec, Rozważanie Słowa Bożego, lektura nauczania św. Jana Pawła II; śpiew, modlitwa w ciszy – wg osobistego uznania)

12.00 Modlitwa „Anioł Pański”

15.00 Rozważanie Męki Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej, Koronka do miłosierdzia Bożego

16.30 Litania Loretańska (do Najświętszej Maryi Panny) Odczytanie Aktu zawierzenia Rodziny Matce Bożej

17.00 Pożegnanie ze Świętymi Znakami przez Rodzinę

[nggallery id=16]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Żywe Wotum za pontyfikat Papieża Polaka i wizytę w Siedlcach

Menu Title