Propozycja programu pielgrzymki na 11 dni do Izraela + Palestyna + Jordania

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na trzy godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo paszportowa. Wylot do Izraela.  Przylot do Tel Avivu. Po kontroli granicznej przejazd autokarem do Jaffy i Tel Aviv. Spacer po starych uliczka miasta Jaffa z przepięknym widokiem na nowoczesne miasto Tel Aviv. Powrót do autokaru a następnie przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania N.M.P. Przejście do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 2.

Śniadanie. Spacer Przejazd do Kany Galilejskiej. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.  Przejazd do Sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw. Msza św. Przejazd do Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Przejazd autokarem do miasta Kafar Naum. Nawiedzenie Kościoła domu św. Piotra. Czas na obiad. W pobliskiej restauracji mamy możliwość skosztowania Ryby św. Piotra. Przejazd nad rzekę Jordan. Możliwość odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych. Powrót do hotelu w Nazarecie na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor. Nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd w kierunku granicy izraelsko – jordańskiej. Po kontroli granicznej przejazd do starożytnego miasta Geraza (Jerash). Przejazd do Ammanu. Autokarowy city tour po mieście. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd na górę Nebo – miejsce śmierci Mojżesza. Msza św. Następnie udamy się do miejscowości Madaba do kościoła św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaika z VI w. opisująca sanktuaria i trasy pielgrzymie z tego okresu. Przyjazd do hotelu w Petrze. Zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 5.

Śniadanie. Zwiedzanie zaginionego miasta Petry. Msza św. Przejazd na obiadokolację i nocleg na pustyni Wadi Rum.

 

Dzień 6.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pustyni na specjalnie przygotowanych jeepach. Msza Św. Po zwiedzaniu przejazd na granicę jordańsko – izraelską. Po przekroczeniu granicy przejazd nad rzekę Jordan. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wyjazd w kierunku Jerycha. Modlitwa przy górze Kuszenia. Przejazd do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd na zakup pamiątek i dewocjonaliów w jednym z niewielu sklepów chrześcijańskich. Przejazd do centrum Betlejem. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotą św. Józefa i św. Hieronima. Spacer do Sanktuarium Groty Ucieczki Św. Rodziny znanego jako Grota Mleczna. Msza św. 

 

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną w Jerozolimie. Msza św. Modlitwa w miejscu wniebowstąpienia Pana Jezusa. Spacer drogą Niedzieli Palmowej do Kościoła Pater Noster. Następnie nawiedzenie kościoła Dominus Flevit. Nawiedzenie Bazyliki Narodów przy ogrodach Getsemani. Powrót do autokaru i przejazd pod bramę Starego Miasta która przejdziemy pod Ścianę Płaczu. Spacer dzielnicą Żydowską na Górę Syjon. Modlitwa w Wieczerniku i przy Grobie Króla Dawida oraz w Kościele Zaśnięcia N.M.P. Przejście do Kościoła zaparcia się Piotra.  Powrót do autokaru, przejazd do Betlejem na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd w kierunku Starego Miasta w Jerozolimie. Msza św. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej. Via Dolorosa poprowadzi nas uliczkami starego miasta do Bazyliki Męki Pańskiej, gdzie znajduje się 5 ostatnich stacji. Czas wolny na bazarach Starego Miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 10.

Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie kościoła domu Marii, Marty i Łazarza. Msza św. Przejazd w kierunku starożytnej twierdzy Masady. Po zwiedzaniu przejazd na relaksującą kąpiel nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 11. 19.05.2023

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

 

Cena na program Izrael + Jordania 1300 $ w cenie wszystkie wstępy i wjazdy i napiwki.

Brak w cenie biletu lotniczego.  Ok. 2500-3000 zł